Forum

You have been logge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

You have been logged into a temporary profile Windows 7

42 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
1,513 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Tekrar selam, Recep Bey; service pack yükleyerek işleminizi tekrar eder misiniz?

http://technet.microsoft.com/tr-tr/evalcenter/ff183870(en-us).aspx?ITPID=wtcfeed

Gönderildi : 13/07/2010 17:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

BU SP1 beta ve ing.

Bizlerdeki Win 7 türkçe. Bu yüzden kurulamıyor bu SP1.

Sorunumuz halen devam ediyor.

Tekrar selam, Recep Bey; service pack yükleyerek işleminizi tekrar eder misiniz?

http://technet.microsoft.com/tr-tr/evalcenter/ff183870(en-us).aspx?ITPID=wtcfeed

Gönderildi : 23/07/2010 10:59

(@cozumpark)

İngilizcede karşılaşmadınız mı bu sorunla?

Gönderildi : 24/07/2010 19:47

(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Dil ile ilgili bir sorun değil bu. Bende sadece ingilizce sürümler var ve aynı problem.

Gönderildi : 25/07/2010 00:31

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Alper bey,

Bizde sadece ingililizce sürümü kullanıyoruz. Test sistemini fiziksel eski bir laptop'a kurdum domaine aldım. Tüm makinalarda aynı sorun devam ediyormu diye emin olmak için kendi user'ım ile makinayı açtım. Sonra local admin hesabı ile makinayı açıp users altındaki bana ait folder'ı sildim. Restart ettim bilgisayarı ve tekrar kendi adımla açıtım ve temp folder oluşturarak açıldı benim hesabım. 🙁 Service Pack 1 kurulumunu başlattım ama acil işim çıktıgı için dün kurulum esnasında makinayı açık bırakıp çıktım firmadan. Pazartesi günü önce service pack yüklemsi bitince tekrar deneyecegim kendi hesabımla açmayı eger yine açılmaz ise sıfırdan kurulum yapıp domaine almadan sp1 yükleyecegim sonra domaine alıp testlerimi yapacagım.
Sonucu buraya yazacagım tekrar.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/07/2010 01:24

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Alper bey,

Bizde sadece ingililizce sürümü kullanıyoruz. Test sistemini fiziksel eski bir laptop'a kurdum domaine aldım. Tüm makinalarda aynı sorun devam ediyormu diye emin olmak için kendi user'ım ile makinayı açtım. Sonra local admin hesabı ile makinayı açıp users altındaki bana ait folder'ı sildim. Restart ettim bilgisayarı ve tekrar kendi adımla açıtım ve temp folder oluşturarak açıldı benim hesabım. 🙁 Service Pack 1 kurulumunu başlattım ama acil işim çıktıgı için dün kurulum esnasında makinayı açık bırakıp çıktım firmadan. Pazartesi günü önce service pack yüklemsi bitince tekrar deneyecegim kendi hesabımla açmayı eger yine açılmaz ise sıfırdan kurulum yapıp domaine almadan sp1 yükleyecegim sonra domaine alıp testlerimi yapacagım.
Sonucu buraya yazacagım tekrar.

Recep bey bu mesajınızda söylediğiniz şekilde yaptıysanız o hatayı almanız normal. Size ait folderi elle o şekilde silerseniz regsitrydende (ilk mesajımda yolu var) .bak uzantılı olanı silmeniz gerekiyor. Profil silmek içn doğru yöntem ise Computer-Properties- Advanced System Settings-User Profile Settings altından kullanıcıyı silmektir.

Bizim bu konuda bahsettiğimiz sorun birazcık daha farklı.

Gönderildi : 25/07/2010 03:22

(@cozumpark)

Hata ile halen karşılaşmış değilim. Bu yüzden direkt bişey söylemem olanaksız. Umarım kısa sürede bir patch ile çözülür.

Gönderildi : 25/07/2010 16:10

(@Anonim)

Win 7 olan bir makinayı domaine alın.

Kullanaıcı hesabı denetimini kapatın.

Bilgisayarı kapatıp açın.

Tekrar kullanıcı heabını açın.

Tekrar bilgisayarınızı kapatıp açın.

Tüm profil sıfırlanıyor. Default hale geliyor.

Masa üstünüzde, belgelerinizde vs. ne varsa herşey siliniyor. Uçuyor.

Ben defalarca denedim. Orjinal 7 kurdum. Farklı farklı makinelere kurdum.. Farklı server lerde join ettim. Hep bu sorun oldu.

googlede bununla ilgili bir çok kişi soru sormuş. bir çok kişi aynı sorunu yaşamış. çözümü bilen halen yok sanırım. 

Gönderildi : 27/07/2010 12:57

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

InterBIG aynen denedim aynı sorun bende de oldu bu tesadüf o-la-maz. Teşekkürler

Alın bu denemede benden.

• C: altına sınırlı yetkisi olan bir kullanıcı ile hernagi bir file (Klasör değil) kopyalamaya çalışın ve admin login bilgisi soran pencereye admin username ve passwordunu girip kopyalamayı tamamlayın. Log off ve login bye bye dosyalar...

Gönderildi : 27/07/2010 14:07

(@Anonim)

Bu olayda çok enteresan.

Deneyeceğim.

InterBIG aynen denedim aynı sorun bende de oldu bu tesadüf o-la-maz. Teşekkürler

Alın bu denemede benden.

• C: altına sınırlı yetkisi olan bir kullanıcı ile hernagi bir file (Klasör değil) kopyalamaya çalışın ve admin login bilgisi soran pencereye admin username ve passwordunu girip kopyalamayı tamamlayın. Log off ve login bye bye dosyalar...

Gönderildi : 29/07/2010 14:32

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@recepyuksel)
Üye

Ugur hocam,

Teşekkürler değerli bilgiler için. Fakat bizim yaşadığımız sorunda user datalarıda kaybolmuştu asıl bu soruna çözüm arıyoruz biz(ben kendi adıma konuşayım) bu sorun ortaya çıktığında o user'a ait hiç bir bilgi users\ folder'ı altında gözükmüyordu bizim sorunumuzda. 🙁

Bu arada Windows7 Beta SP1 ile bu sorunlarla alakalı testlerimi yaptım profile elle silme sonrası terkar aynı isimde profile oluşturamama sorunu SP1 ile'de devam etmektedir. Ugur bey'in çözüm önerisi ile bu sorun giderilebilir büyük ihtimalle ama ben henüz deneyemedim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 10/08/2010 14:59

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Sizin sorun faklı o halde. Bugun sıcağı sıcağına çözümü paylaşmak istedim. Sizin sorunuda ararştıralım

Gönderildi : 10/08/2010 15:00

(@recepyuksel)
Üye

Ugur bey,

Sizin çözümünüz benim asıl sorunum olan aynı isimde tekrar bu makinada oturum açamama problemini çözüyor büyük ihtimalle bunu deneyip size geri dönüş yapacağım.

Fakat Teoman bey'in bu postu açma sebebi olan dataların kaybolması olayı ile ilgili konuya cevap vermiyor. Bu açıdan Teoman bey'in sorunu çözümü olmadığı için bu post çözülmüş gibi durmasın diye öyle söyledim. Bu posta ben yaşadığım manuel profile silme sonra tekrar aynı profile ile makinaya kalıcı logon olamama problemini girdim biraz karıştı gibi oldu bu postun asıl amacı.

Ben ikisini belki ortak bir sorundur diye düşünerek yazmıştı bu posta.

Saygılarımla.

Gönderildi : 10/08/2010 15:41

(@Anonim)

Evet aynen " Fakat bizim yaşadığımız sorunda user datalarıda kaybolmuştu asıl bu soruna çözüm arıyoruz biz(ben kendi adıma konuşayım)  "

Benimkide aynı olay.

Ugur hocam,

Teşekkürler değerli bilgiler için. Fakat bizim yaşadığımız sorunda user datalarıda kaybolmuştu asıl bu soruna çözüm arıyoruz biz(ben kendi adıma konuşayım) bu sorun ortaya çıktığında o user'a ait hiç bir bilgi users\ folder'ı altında gözükmüyordu bizim sorunumuzda. 🙁

Bu arada Windows7 Beta SP1 ile bu sorunlarla alakalı testlerimi yaptım profile elle silme sonrası terkar aynı isimde profile oluşturamama sorunu SP1 ile'de devam etmektedir. Ugur bey'in çözüm önerisi ile bu sorun giderilebilir büyük ihtimalle ama ben henüz deneyemedim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 10/08/2010 21:10

(@turgut)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Bişey sormak istiyorum çalıştığı kurumu win 7 a geçiren biri olarak:-) Gözüm korktu şu an hata almadım ama...

Eski profil kalıntılarını registyden bahsedilen şekilde temizkleyince herşey eskisi gibi oluyor mu, haatsız olarak bütün dosyalar geliyor mu yani?

Gönderildi : 11/08/2010 23:31

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Yeni bir temp profilin açılması sorunu ile karılşatım, blogumda ve burada paylaştığım gibi dosyalar duruyor sadece profil değişiyordu. Registry kayıtlarını düzenledikten sonra herşey normale dönüyor.

Gönderildi : 12/08/2010 03:37

(@turgut)
Gönderiler: 22
Eminent Member

peki hocam bu sorun, ilk defa kullanıcı olusturuldugunda ve domaine ilk logon olundugunda daha dogrusu bir kullanıcının o clientdan ilk logon olma esnalarında mı ortaya cıkıyor, yani atıyorum 2 hafta boyunca sorun cıkmazsa bir daha sorun cıkma olasılıgı azdır ya da yoktur denebilir mi? Boyle bir tecrubeniz var mı?

Gönderildi : 12/08/2010 11:20

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Benim karşıma bir defa geldi. O da kullanıcının bilgisayarı kurulduktan 2 ay sonra ortaya çıktı ve bu çözümü bulduk.

Teşekkürler.

Gönderildi : 12/08/2010 14:18

Sayfa 2 / 3
Paylaş: