Forum

Dosya ismini değişt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosya ismini değiştiremiyorum. ve..!

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
346 Görüntüleme
(@gokhandursun)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle tüm arkadaşlara merhaba.

Sorunum:

Grafik çalışmalarının olduğu bir bilgisayarda çalışıyorum Win98 işletim sistemi. benden önceki arkadaş bu klasörü kakasoft diye bir program ile şifrelemiş ve gitmiş. kişiye ulaşamadığımız için şifreli dosyayıda açamıyoruz. 280 gb yakın veri bulunmakta.

ben kendi çabam ile programın şifrelediği dosyayı sistem içinde buldum. ama dosyanın içine giremiyorum çünkü farklı ascii karakterlerde olduğu için dosya açılmıyor. "ama taşınabiliniyor virus programı içini tarayabiliyor" ne yapmam gerekiyor daha bilmiyorum. yardım edebilirseniz sevinirim. saygılar.

Gönderildi : 03/07/2010 17:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu durumda pek birşey yapma şansınız yok . Zaten şifreleme programının amacı budur. Yani okunabilen verilerin okunamaz hale gelmesidir. Siz zaten bu durumdan verilere ulaşsanız şifrelemenin bir mantığı kalmaz.

Şimdi tabiki bazı arkadaşlar çıkıp her şifre kırılıyor der ama bu programı ben ilk defa duydum , EFS gibi Bitlocker gibi dünya üzerinde milyonlarca insanın kullandığı bir yazılım değil ise bir yazılımcının bunu üzerine birşeyler yazması çok muhtemel değil.

google dan örnekler 

http://www.google.com.tr/#hl=tr&&sa=X&ei=3hwvTOfoEZ6VOMa2yJAC&ved=0CBQQvwUoAQ&q=kakasoft+decrypter&spell=1&fp=af8d00cbf7be23

belki iş görür.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/07/2010 17:20

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Hakan Hocam gerekeni söylemiş. Üzerine laf söylemek olmaz [:)] Yalnız çok önceden sahada karşıma çıkan bir çözümü burada paylaşmak istiyorum. Porgramın adını şuan hatırlamıyorum ancak, 3.party program ile şifrelenmiş olan önemli bir klasör vardı bunun şifresi hatırlanmıyor, şifreleyn kişi şirketten ayrılmıştı. 

Totala commander ile farklı bir diske kopyalamıştım dosyayı ve içeriğie ulaşabilmiştik. Tabiki bu şifreleme programı çok complex değil di sanırım. Yine de bi denemenizde fayda var.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 04/07/2010 02:11

(@gokhandursun)
Active Member
Konu başlatıcı

şifrelemeyi tahminimce tüm dosyalara değilde. sadece klasör ismine yapabilme ihtimali varmı? dosyaları bir hdd ile vista işletim sistemine aktardım. win98 bir sürü karakter görüyordu klasör isminde şimdi ise ã. diye bir klasör görüyor. ve klasör sanki uzantısı olan bir dosya gibi görünüyor. değiştirmeye kalktığımda bu uzantıyı değiştirirseniz dosya çalışmaz falan diyor.

Gönderildi : 05/07/2010 18:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Gerekli açıklamaları yaptım. Bunu isim değiştirerek vb basit aksiyonlar ile çözemezsiniz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/07/2010 19:45

(@gokhandursun)
Active Member
Konu başlatıcı

http://www.youtube.com/watch?v=E47z3ax--hA  / bir çözüm buldum işe yaradı.

Gönderildi : 06/07/2010 01:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

süper 🙂 geçmiş olsun.. geri bildirim içinde teşekkürler.

Gönderildi : 06/07/2010 03:45

Paylaş: