Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

HelpDesk

12 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
510 Görüntüleme
(@ozguruluirmak)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, uzun zamandır makaleler ve webcastleri takip ediyorum. ama ilk kez foruma yazıyorum. forum kültürümde pek iyi olmadığından başlığı yanlış yere açmış olabilirim.
uzaktan yardım anlamında, localde ki clientlara erişirken netsupport kullanmaktayım. Local' in dışında ki bilgisayarlara logmein, teamviewer, showmypc gibi uzak bağlantı araçlarını kullanarak erişiyor ve destek veriyorum.

aşağıda ki bir yazılım arıyorum.
adına uzak.exe  diyelim böyle bir pakedi karşı tarafa download ettirsem ve tıkladığında direk yazılımın server tarafına eklense ve kullanıcıya ıd vs sormadan, yada logmein gibi install etmeden çalışabilecek bir yazılım... Var mı?

şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/04/2010 13:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bu işin babası tabiri caizse dameware programı programı kendi bilgisayarınıza kurup tüm makinelere erişebilirsiniz.Bu programın özelliği karşıdaki bilgisayara program kurmadan erişebiliyor olmanız.Ayrıca programın son versiyonu server 2008 ve win7 destekli bu konuda bir makale ele aldım.Yayımlanması durumunda inceleyebilirsiniz.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/04/2010 18:38

(@ozguruluirmak)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. Hemen edinip inceliyeceğim 🙂 
Çünkü benim istediğim şey lokal dışında ki bir pc ye de yukarıda ki senaryo ile erişebilmek. smart server' ın lisanslı ürünleri bunu destekliyormuş sanırım Demo gönderecekler 🙂

Gönderildi : 24/04/2010 11:52

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

TeamViewer Quick Support var ama kullanıcı yine ID vermek zorunda. Sadece ekranı basitleştirmişler. Şifreyi de sabit bir şifre belirleyerek. Özelleştirebiliyorsunuz. Saygılar.

Gönderildi : 24/04/2010 12:48

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Radmin 'i öneririm. Radmin de kaydedip bir daha sormadan rahatlıkla bağlantı yapar ve kullanırsınız. Server a da siz elle ip eklersiniz olur biter. Kullanıcıdan hiçbirşey istemezsiniz ve ona sormadan istediğiniz zaman bağlanırsınız.

Gönderildi : 24/04/2010 14:00

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Evet Radmin de güzel. Yaşar söyleyince aklıma geldi. Cafe'de kullanıyordum. 20 makinaya da kurmuştum. Bütün clientlar zaten elle ip vermiştim. Hangi makinada problem var 15de. 192.168.1.115 enter işlem bu kadar.. =)

Hatırlatma için teşekkürler Yaşar.

Gönderildi : 24/04/2010 14:29

(@ozguruluirmak)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. Ancak amaç şu, bir arkadaşım aradı ve yardım istedi diyelim.

ona tarayıcına  www.xxx/uzak.exe    yaz dosyayı indir ve tıkla dediğimde artık o pc ye erişebiliyor olmak.

Radmin i netsupporttan önce kullanıyordum güzel ama istediğim biraz daha farklı. smart server ı halen test edemedim 🙂

Gönderildi : 25/04/2010 16:31

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bu türden bir yazılım olsa bile muhakkak bir güvenlik yazılımına takılacaktır. Veya güvenlik yazılımlarında ayrıcalık vermeden çalışmayacak şekilde engellenecektir ? 

Neden? illegalite

Gönderildi : 20/05/2010 23:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Hayır, bunlar legal softwareler, ShowMyPC' yi öneririm ben de. Security' e gelince, Radmin spesific bir port kullanıyor, bu yüzden takılır, ama config dosyalarından editlenebilir. Teamviewer ve ShowMyPc 80 portu kullanır, özel bir kısıt yoksa, çalışır.

Gönderildi : 21/05/2010 14:52

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Teşekkür ederim. Ancak amaç şu, bir arkadaşım aradı ve yardım istedi diyelim.

ona tarayıcına  www.xxx/uzak.exe    yaz dosyayı indir ve tıkla dediğimde artık o pc ye erişebiliyor olmak.

Radmin i netsupporttan önce kullanıyordum güzel ama istediğim biraz daha farklı. smart server ı halen test edemedim 🙂

Merhaba,

dameware programında; arkadaşınız aradığı zaman eğer ortamda domain var ise domain admin yetkisi ile yok workgroupta çalışıyorsanız sizi arayan kişinin bilgisayarındaki hernagi bir admin hakkı ile kullanıcıya müdahale edebiliyorsunuz hiç bir kurulum vs yapmanıza gerek yok, size gerekli olan ya ip yada hostname, uzunca bir süre kullandım tavsiye edebileceğim güzel bir programdır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/05/2010 15:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Hayır sorun şu herhangi bir program ağa ulaşmak istediğinde güvenlik yazılımı onay ister.

veya yüklenmekte olan yazılım bazı servisleri çalıştırırken yine güvenlik yazılımının onayı gerekir.

Tabiki güvenlik yazılımının ayarlarıda burada etken ama

legallikten kastım güvenlik yazılımı şüpheli gördüğü işlemi engeller. nden? illlegal işlemlerden

Gönderildi : 22/05/2010 16:27

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba.

arkadaşın tam olarak istediği; Dameware gibi uzaktan agent kurabilen bir program.Karşı tarafa şunu indir,kimlik numarası söyle yada ip ver gibi sorularla boğuşmadan direk bağlanabilmek.Dameware'  nin domain/workgroup dışında uzak lokasyonlara bağlanabilme izni verebiliyormu bilmiyorum, bunu araştırmak gerekir..

Not: Windows Defender, Dameware yazılımını trojan olarak algılıyor.Except ederek kullanabilirsiniz..

Gönderildi : 24/05/2010 00:29

Paylaş: