Forum

IE9 ile Windows XP'...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IE9 ile Windows XP'nin sonu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
327 Görüntüleme
(@ahmetadbay)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Microsoft neden Internet Explorer 9 ile Windows XP desteğini kesiyor hiç merak ettiniz mi?

Amaç daha çok Windows 7 satmak mı? Elbette böyle bir yararı var ama tek sebep bu değil. Eski bir işletim sistemi için uğraşmak, onu yapmayı tasarlanmadığı işleri yapabilir hale getirmeye çalışmak büyük para ve zaman kaybından başka bir şey değil.

Evet sorun tam olarak bu, Windows XP hala çok iyi çalışan bir işletim sistemi. Güncellemeler, ücretsiz yazılımlar ve oturmuş bilgi birikimi ile kullanması gerçekten çok kolay. XP, Microsoft'un efsanevi işletim sistemi oldu.

Ve bütün bunlara karşın, XP 2010 yılı ve sonrası için tasarlanmış bir işletim sistemi değil. Yeni teknolojileri XP için uyarlamaya kalkmak ile yeni bir işletim sistemi yapmak arasında fark yok.

Kaynak: CHIP

Gönderildi : 08/04/2010 11:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

:))Bu haber daha önce geçilmişti ama bu mantıklı eskiyi piyasadan silip yeniyi aldırmak istiyorlar bu nedenle desteği kesiyorlar.Son kullanıcı için önemli olamayabilir belki ama bir çok kurumsal exploreri güncel kullnamak zorunda olan kurumlar için mecburi bir yenileme gibi gözükecek ileride.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/04/2010 11:27

Paylaş: