Forum

External Exeption C...

Bildirimler
Hepsini Temizle

External Exeption C0000006 hatası.

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,384 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Windows Adv.Srv 2000 ve Windows Xp Pro client'lar. Srv. içinde Eta Sql V8 var. Clilent'lar Eta'ya bağlanıp çalışıyorlar ağdan. Fakat 7 Pc'de farklı günlerde farklı saatlerde Eta üzerinde çalışırken '' External Exeption C0000006 '' hatası beliriyor ekranda, ve Etayı etkisiz kılıyor. Görev Yöneticisinden sonlandırmanız gerekiyor. 7 Pc'de de aynı sorunu yaşıyorum. Farklı zamanlarda. Ama hiç birisi aynı aynda hata vermiyor. Kullandığım 3com switch.

Bu hatayı çözemiyorum. Bilgisayarı restart ettikten sonra Etaya girebiliyorsunuz hiç bir şey olmamış gibi. Bu yazmış olduğum hatayı diğer başka programlarda var ağdan çalışılan onlarda yapmıyor sadece Eta üzerinde yapıyor.

Saygılarımla....

Gönderildi : 31/03/2010 13:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ETA ile görüştünüz mü ?

Bu sorun network bağlantılarındaki kesilmelerde olur  , sanırım sizin network bağlantısında ( ethernet kartları , switch veya sunucuyu kontrol edin )

yani muhtemel network sorunu var sizde.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/03/2010 17:59

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

ETA ile görüştünüz mü ?

Bu sorun network bağlantılarındaki kesilmelerde olur  , sanırım sizin network bağlantısında ( ethernet kartları , switch veya sunucuyu kontrol edin )

yani muhtemel network sorunu var sizde.

Hakan Bey ;

Eta ile görüştüm onlarda konuya vakıf olamadılar. Bir çözüm sağlanamadı. Yalnız Server üzerinde yer alan ETA'nın haricinde ayrıca Server üzerinde başka SQL kullananda bir başka yazılım var. Bu yazılımı ETA kullanan kullanıcılarda kullanıyor. Peki ETA haricinde kullanılan programda niye böyle bir durum oluşmuyor. Eth. Kartı, Switch veya sunucu problemi olabilir diyorsunuz. O zaman ETA'nın haricindeki aynı server üzerinde kurulu program çalışırkende yapmalı aynı sorunu. O yazılımda yapmıyor, sadece ETA'da yapıyor. Çok can sıkıcı bir sorun.

Saygılar....

Gönderildi : 31/03/2010 18:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

belki diğer yazılımın time out süresi farklıdır , buradan bu sonucu çıkaramazsınız.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/03/2010 19:33

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

belki diğer yazılımın time out süresi farklıdır , buradan bu sonucu çıkaramazsınız.

Peki Hakan bey çözüm öneriniz nedir, yoksa bir çözüm getirilemezmi ???

Gönderildi : 31/03/2010 19:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

öncelikle switch değiştirin belki şişiyordur sonra ise eta nın sunucusunun ethernet kartını intel chipli veya daha kaliteli bir kart ile değiştirin.

Gönderildi : 31/03/2010 19:44

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim, deneyeceğim.

Gönderildi : 31/03/2010 19:54

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba ;

1 seneyi aşmış eski bir konuyu yine gündeme getirmemin sebebi, yaşadığım bu problemden kurtulamamamdan dolayıdır. Switch, kablo, vs. herşeyi denedim fakat yine olmuyor. ETA ile görüşüyorum, her zamanki cevap veriliyor tarafıma '' Sorun Network sorunu, sizden kaynaklanıyor '' e tamam yani, tüm değişiklikleri yapmışım, artı olarak yine aynı server ve sql'in içinde başka bir programda çalışıyor. Client'lara hem ETA'yi hem diğer programı Map'den masaüstüne kısayol yaptım, ETA belirli aralıklarda bazen 10 dk bazen 3-4 gün bazen 2 saat vs. zaman aralıklarında External Exeption C0000006 hatası veriyor, fakat diğer program böyle bir hata vermiyor. Çok anlamsız, çok sinir bozucu. Virüs taramasıda yaptım yok bir şey çıkmadı. Artık kafayı bozacağım bu problemden ötürü. Kullandığım ETA'dan önce Eta 7 kullanıyordum MS-DOS versiyon, onda sorun çıkmıyordu, şimdi ETA V8 yani windows tabanlı programı aldık, başımız böyle ağrıyor. Lütfen bana yardımcı olun. Kayışı kopardım artık, hep muhasebeden telefon ve şikayet geliyor, yine aynı hatayı aldık ne yapacağız diye. Port dinlemek aklıma geldi, fayda sağlarmı. Yada başka bir çözümünüz varmı, sizin başınıza gelse nasıl bir yol izlerdiniz.

Saygılarımla.

Gönderildi : 08/07/2011 15:19

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Aldığınız hata ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.compulink-support.com/technotes/c0000006.htm  

buradakilere göre yapmanız gereken öncelikle bir network bağlantı kopma nedeniyle bu sorun ortaya çıkıyor.Ayrıca , anti-virus ve ya firewall benzeri yazılımlar varsa bunlarda paketlerin dağıtımın hataya düşürebilir.

Saygılar,

Gönderildi : 08/07/2011 18:55

Paylaş: