Forum

Remote Desktop Conn...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Remote Desktop Connection_Uzaktan Bilgisayarı Kilitleme Sorunu

20 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
6,510 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Remote Desktop Connection_Uzaktan Bilgisayarı Kilitleme Sorunum var. Uzak bilgisayarı ;

Başlat - Ayarlar - Windows Güvenliği - Bilgisayarı Kilitle

dediğim zaman kilityor buraya kadar sorun yok. Fakat daha sonra bağlandığım uzak bilgisayarın başına oturduğum zaman görüyorumki uzaktan kilitlediğim PC Ctrl+Alt+Delete pozisyonuna geçmemiş, Açık. Yani kilitlenmemiş. Daha önce kilit kalıyordu. Bu neden kaynaklanır acaba.

Isletim Sistemi Win Xp Pro

Saygılarımla.

Gönderildi : 27/03/2010 19:47

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sadece clietn için mi durum söz konusu? Terminal server var mı ortamda? Service pack durumları nedir?

Kolay gelsin.

Gönderildi : 28/03/2010 05:09

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Sadece clietn için mi durum söz konusu? Terminal server var mı ortamda? Service pack durumları nedir?

Kolay gelsin.

Sadece Client için derken,, Ben evimdeki Win. Xp Pro'dan Bir başka semtte bulunan ortamda server 2003 olan ve ona bağlı bir Clienttan bahsediyorum. Evden bağlandığım ve bir başka semtte bulunan Pc'de Xp Pro ve her ikisindede SP3 var. Bu problem yeni olmaya başladı. 2 Yıldır bu tür bağlantıda kesinlikle problem yaşamıyordum. Win.Kilitlediğimde ertesi gün uzaktan kilit attığım pc'ye gittiğim zaman kilitli duruyordu ( ctrl+alt+delete pozisyonunda ) 2 yıldır hiç sorun olmuyordu, şimdi kilit atıyorum evden kilitli görünüyor fakat ertesi gün kilit attığım pc başına gittiğimde pc açık pozisyonda. O pc'ye birimi giriyor diyorsunuz bu mümkün değil. Anahtarı sadece bende olan kilitli bir odada duruyor pc. Her ne kadar güvenli bir odada olsa, pc'nin kilitli pozisyonda durması benim için önem arzediyor.

Saygılarımla.

Gönderildi : 29/03/2010 01:00

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bu konu hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar...

Gönderildi : 29/03/2010 15:09

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Güncel sp ve updateleri geçiniz. Herhangi bir program vs. yüklediniz mi? Eventviewer loglarını incelemek lazım.

Gönderildi : 29/03/2010 18:25

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Güncel sp ve updateleri geçiniz. Herhangi bir program vs. yüklediniz mi? Eventviewer loglarını incelemek lazım.

Güncel Sp yüklü ( sp3 ) updateler güncel. Teamwiver her iki pc'dede yüklü. Eventviewer loglarında da her hangi bir uyarı yada hata mesajı gözükmemekte.

Saygılar...

Gönderildi : 29/03/2010 18:34

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Güncellemeyi tekrar başlattım tek bulduğu

Windows Server 2003 ve Windows XP x86 İçin Microsoft .NET Framework 2.0 Service Pack 2 Güncelleştirmesi

Windows Server 2003 ve Windows XP x86 İçin Microsoft .NET Framework 3.0 Service Pack 2 Güncelleştirmesi 

Başkada yok, pc'ler güncel durumda şu an itibariyle. Bu güncelleme benim sorunumla alakalı değil diye düşünüyorum.

Saygılar...

Gönderildi : 29/03/2010 18:38

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Güncellemeyi tekrar başlattım tek bulduğu

Windows Server 2003 ve Windows XP x86 İçin Microsoft .NET Framework 2.0 Service Pack 2 Güncelleştirmesi

Windows Server 2003 ve Windows XP x86 İçin Microsoft .NET Framework 3.0 Service Pack 2 Güncelleştirmesi 

Başkada yok, pc'ler güncel durumda şu an itibariyle. Bu güncelleme benim sorunumla alakalı değil diye düşünüyorum.

Saygılar...

Bu üstteki güncellemeleri yaptım her iki pc'dede ( her ne kadar bu sorunumla alakalı olmadığını düşünsemde ) yinede aynı sorunum devam etmekte. Pc' uzaktan kilit durumuna geçmiyor, kilitlediğimi sandığım halde.

Saygılar...

Gönderildi : 30/03/2010 13:04

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bu konu hakkında bana yardımcı olacak biri varmı aranızda. Sorunla baş başa kaldım. Sorunumu burda çözerim inancıyla yazdım fakat arka arkaya yazdığım yazılardan sonra yalnız kaldığımı hissettim bi an.

Saygılar...

Gönderildi : 30/03/2010 19:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

MErhaba,

Sistem geri yüklemeyi denedinizmi sorunsuz çalışan bir zamana?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/03/2010 19:19

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

MErhaba,

Sistem geri yüklemeyi denedinizmi sorunsuz çalışan bir zamana?

Sistemi geri yükledim her iki pc'yide. Sorunsuz olan bir güne, bu yaşadığım problemin olmadığı güne Acronis ile geri döndüm fakat yine olmuyor, yine kilitlemiyor.

Gönderildi : 30/03/2010 20:09

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Oturumu kopartınca iki taraftaki pcde düzgün çalışıyormu?Aradaki network hattı nasıl hızlımı?İnternet üzerindem yapıyorsanız bağlantı nasıl?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/03/2010 20:14

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Oturumu kopartınca iki taraftaki pcde düzgün çalışıyormu?Aradaki network hattı nasıl hızlımı?İnternet üzerindem yapıyorsanız bağlantı nasıl?

Evimdeki Pc'den 30km ötede bulunan başka bir Pc'ye bağlanmaya çalışıyorum. Her iki taraftada ADSL kullanıyor.Bağlantıyı koparmadan önce Bilgisayarı kilitle butununa basarak karşı Pc'yi kilit pozisyonunda bırakıyorum. Fakat bir sonraki gün o pc'nin başına gidip kapalı olan ekranı açtığımda ctrl+alt+delet pozisyonunda görmüyorum kilitli pozisyonda. Tamamen masaüstü açık ve herşeye hakimsiniz. Ama ben evden Remote Desktop Conn. ile bağlanıp karşı bilgisayara Başlat - Ayarlar - Windows Güvenliği - Bilgisayarı Kilitle demişim ve gözümlede kilitlendiğini şahit oluyorum. Fakat karşı bilgisayara bir sonraki gün gittiğimde görüyorum ki pc kilitlenmemiş masaüstü olduğu gibi açık durumda.

Karşı bilgisayarda Teamwiver programı kurulu, ama benim sorunumla bunun ne alakası var, aslında yok. Ama yinede ben yazayım dedim. Nod32 Antv. kullanıyor her iki pc'de. Çok ama çok entresan. 1 yıldır hiç problem yaşamadım bu Bilgisayarı Kilitle konusunda. Kilitlediğim zaman bir sonraki gün o pc'nin yanına gittiğimde kilit pozisyonunda duruyor ( ctrl+alt+delete)

Saygılar....

Gönderildi : 30/03/2010 21:00

(@www-rizasahan-com)
_

Virus programı sorun oluşturmaz muhtemelen bende nod kullanıyorum sorun yok.Sorun karşıdaki makinada sanırım farklı bir bilgisayara bağlanınca durum nedir?

Gönderildi : 30/03/2010 23:43

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Virus programı sorun oluşturmaz muhtemelen bende nod kullanıyorum sorun yok.Sorun karşıdaki makinada sanırım farklı bir bilgisayara bağlanınca durum nedir?

Deneyip geri döneceğim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 31/03/2010 13:36

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Evet benim PC'de bir problem olduğuna şahit oldum. Başka bir PC'ye bağlanıp Remote Desktop Connection ile Sonra Başlat - Ayarlar - Windows Güvenliği - Bilgisayarı Kilitle ve çık. Bu durumda kilit yaptığım pc kilit pozisyonunda durması gerekirken şöyle bir durum ortaya çıkıyor, çok entresan.

Bilgisayarı kilitle dediğin zaman kilitleniyor ve sonra Remote Desktop Connection pencerenin üzerinden X ile kapatıyorum Remote Desktop Connection'ı. Fakat o sıra X yapıb çıktığım zaman karşı bilgisayar klasik kararma durumu ve masaüstü karşıma geliyor. Kararma ( 2-3 sn.) dan sonra yine logon ekranında durması gerekiyor, 3 yıldan beri ben bu şekilde kullandım. Ben bağlantımı kopartığım zaman karşı Pc kilit pozisyonunda durması gerekirken otomatik olarak kiliti açıp masaüstünü bana açıyor.

rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation kısayol yapıb Remote Desktop Connection'dan çıkmadan önce click yapıyorum bu bile işe yaramıyor. Kilitli olan pc'yi Remote Desktop Connection kapattığın an masaüstünü herkese açık bir duruma getiriyor. Diğer pc'lerde böyle bir problem yok yeri gelmişkende söyleyeyim. Pc'de TeamViewer var diyemi yapar acaba, bunu format atmadan çözmeliyim. Umarım bu konuda bana yardımcı olursunuz.... Benim durumumda terzi kendi söküğünü dikemeze geldi yani.

Saygılarımla.

Gönderildi : 02/04/2010 20:24

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Böyle olması gerekiyor diye düşünüyorum, fakat bendeki durum ise aşağıdaki resim gibi;

Bunu nasıl düzeltebilirim....????

Saygılar....

Gönderildi : 02/04/2010 21:01

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Evet benim PC'de bir problem olduğuna şahit oldum. Başka bir PC'ye bağlanıp Remote Desktop Connection ile Sonra Başlat - Ayarlar - Windows Güvenliği - Bilgisayarı Kilitle ve çık. Bu durumda kilit yaptığım pc kilit pozisyonunda durması gerekirken şöyle bir durum ortaya çıkıyor, çok entresan.

Bilgisayarı kilitle dediğin zaman kilitleniyor ve sonra Remote Desktop Connection pencerenin üzerinden X ile kapatıyorum Remote Desktop Connection'ı. Fakat o sıra X yapıb çıktığım zaman karşı bilgisayar klasik kararma durumu ve masaüstü karşıma geliyor. Kararma ( 2-3 sn.) dan sonra yine logon ekranında durması gerekiyor, 3 yıldan beri ben bu şekilde kullandım. Ben bağlantımı kopartığım zaman karşı Pc kilit pozisyonunda durması gerekirken otomatik olarak kiliti açıp masaüstünü bana açıyor.

rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation kısayol yapıb Remote Desktop Connection'dan çıkmadan önce click yapıyorum bu bile işe yaramıyor. Kilitli olan pc'yi Remote Desktop Connection kapattığın an masaüstünü herkese açık bir duruma getiriyor. Diğer pc'lerde böyle bir problem yok yeri gelmişkende söyleyeyim. Pc'de TeamViewer var diyemi yapar acaba, bunu format atmadan çözmeliyim. Umarım bu konuda bana yardımcı olursunuz.... Benim durumumda terzi kendi söküğünü dikemeze geldi yani.

Saygılarımla.

Sorunumu halen çözmüş değilim, format en son çare. Zaten bir makinamda yaşadığım sıkıntıyı format ile çözdüm, bir başka makinayada format atamam, Çünkü image aldığım da bu sorunlu makinayı Xp kurulu iken yani çıplak bir şekilde almışım. Yüklü programları tekrardan kurmam gerekebilir imagedan sonra. Başka bir yolu yokmudur bu kilitleme sorununu çözmem gerekiyor.

Saygılar...

Gönderildi : 05/04/2010 13:12

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

O makinenin başındayken screen saver 'ı enable edip bir süre koyun, kullanılmayan 1 dk sonra lock olsun diye.

Gönderildi : 05/04/2010 16:53

Sayfa 1 / 2
Paylaş: