Forum

Telefon ve Modem Se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Telefon ve Modem Seçenekleri İlk Kurulum Ayarlarına Geri Döndürme

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@muratdingil)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar; telefon ve modem seçeneklerindeki konumu silmek istiyorum fakat windows buna izin vermiyor.Benim mutlaka bu kodu yazmamam gerekiyor.Fax maker yardımıyla fax gönderme işlemi yapacağız ve örn:konumum 0216, konumumu sıfırlayamadığım için aynı bölgeden aynı bölgeye arama yapılamadıgı gibi fax ta gitmiyor.Outlook adres defterine telefon numarasını örn;1234567 olarak girdiğimde başına (216) atıyor.Benim tespitim telefon ve modem seçeneklerindeki konum.Yardımlarınızı bekliyorum.İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 25/02/2010 21:36

(@UMUTDULGER)
Eminent Member

Vista-Windows 7 için Start(Başlat)-Control Panel(Kontrol Paneli)-View(Görünüm) by seçeneğini "Small icons(Küçük Simgeler )" yapın ve oradan Phone and Modem options'a girin. İstediğiniz ayarı buradan değiştirebilirsiniz.

Daha eski sürümlerde de Start-Settings-Control Panel altında Modem seçeneği ile değiştirebilirsiniz.

Gönderildi : 26/02/2010 07:07

(@muratdingil)
Eminent Member
Konu başlatıcı

istediğim ayar..girilmiş olan konumu silmek fakat silinmiyor başka bir konum yani alan kodu eklemeden..

Gönderildi : 26/02/2010 13:06

(@UMUTDULGER)
Eminent Member

Yalnış hatırlamıyorsam modem driver'ını silip yeniden kurarsanız o alanın sıfırlanıyor olması lazım. Analog modemlerle uğraşmayı bırakalı bayağı oldu o yüzden %100 emin değilim ama elinizde modem driver'ınız var ise denemenizde fayda var diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

Gönderildi : 26/02/2010 13:56

(@muratdingil)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Umut Bey; sıkıntı orda başlıyor zaten, bilgisayarda modem yok,herhangi başka bir bilgisyardan denediğimde de aynı sıkıntı.Outlook kişilere telefon yada fax numarası eklemeye çalıştıgımda direkt olarak bilgisyar kurulurken yapılan ayarlardaki konum bilgisini atıyor.

Gönderildi : 26/02/2010 14:42

(@enginbey)
Gönderiler: 28
Eminent Member

kullanıcı modem seçeneklerini silmeye yetkili olmayabilir,

admin hesabıyla silmeyi dener misiniz 

Gönderildi : 26/02/2010 15:57

(@UMUTDULGER)
Eminent Member

Umut Bey; sıkıntı orda başlıyor zaten, bilgisayarda modem yok,herhangi başka bir bilgisyardan denediğimde de aynı sıkıntı.Outlook kişilere telefon yada fax numarası eklemeye çalıştıgımda direkt olarak bilgisyar kurulurken yapılan ayarlardaki konum bilgisini atıyor.

Windows ve Outlook versiyonları nelerdir ? 

Gönderildi : 26/02/2010 16:31

(@UMUTDULGER)
Eminent Member

Gönderildi : 26/02/2010 16:32

(@UMUTDULGER)
Eminent Member

Gönderildi : 26/02/2010 16:32

(@muratdingil)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Windows Xp Pro Tr Office 2003 Tr Professional...

Gönderildi : 26/02/2010 18:18

Paylaş: