Forum

Remote Destkop hata...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Remote Destkop hatası..

12 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar  sunucuma  baglanırken  aşşagıdaki hatayı  almaktayım localden baglanıyorum görunurde  hiçbir  problem yok ..

[img] [/img]

Gönderildi : 25/02/2010 14:01

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

merhbaa

baglanmaya çalıştıgınız bilgisayarın önünde firewall yada modem 'de gerekli portu açtınızmı? 

Gönderildi : 25/02/2010 14:35

(@gorkemdoruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba  Sunucu  Localde, Baglanmaya  çalıstıgım ısa serverımız ... daha düne  kadar  baglanıyordum..

Gönderildi : 25/02/2010 14:38

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Gönderdiğiniz screen shot, aslında bir hata değildir, sadece uzak bilgisayara bağlanamadım diyor.

Detay vermen lazım.

1. Bağlanmaya çalıştığın bilgisayarın işletim sistemi nedir?

2. Bağlanmaya çalıştığın bilgisayar bir server mı? evet ise aynı zamanda terminal server mı?

3. Bu hata sadece sizin bilgisayarınızdan bağlanırken mi oluyor?

4. Bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarda windows güvenlik duvarı yada 3rd. bir firewall aktif olabilir mi?

5. Bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarda Remote Services aktif mi?

gibi bir sürü neden olabilir. Bunların cevabını vermeden sorunuz bir anlam ifade etmez. Sorununuzu çözmemize yardımcı olmak açısından lütfen bir daha ki sefere yapı ile ilgili detay vermeye özen gösterelim.

Gönderildi : 25/02/2010 14:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

İlgili pc ya da suncuyu ping 'leyebiliyor musunuz , eger ping işlemini sağlıklı bir şekilde yapıyorsanız bulundunuz pc den telnet komutunu kullanarak bağlanmak istediğiniz pc/sunucu 3389 portunu kontrol eder misiniz? ( örn :  telnet 192.168.1.9 3389 gibi)

Denedikten sonra sonuc ??

Gönderildi : 25/02/2010 14:51

(@gorkemdoruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Gönderdiğiniz screen shot, aslında bir hata değildir, sadece uzak bilgisayara bağlanamadım diyor.

Detay vermen lazım.

1. Bağlanmaya çalıştığın bilgisayarın işletim sistemi nedir?

2. Bağlanmaya çalıştığın bilgisayar bir server mı? evet ise aynı zamanda terminal server mı?

3. Bu hata sadece sizin bilgisayarınızdan bağlanırken mi oluyor?

4. Bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarda windows güvenlik duvarı yada 3rd. bir firewall aktif olabilir mi?

5. Bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarda Remote Services aktif mi?

gibi bir sürü neden olabilir. Bunların cevabını vermeden sorunuz bir anlam ifade etmez. Sorununuzu çözmemize yardımcı olmak açısından lütfen bir daha ki sefere yapı ile ilgili detay vermeye özen gösterelim.

Merhaba Bugra  Hocam

1. İşletim sistemim 2003 R2

2. Baglanmaya çalıstıgım Bir server ISA serverımız

3.Hata yı dıger  Pc lerdede  almaktayım

4. baglanmaya çalıstıgım sunucu  kendısı  firewall ISA server. sürekli  baglanıyordum

5. Daha  öncede  baglandıgım için evet aktif sunucuya  baktım tekrar  yıne  aktıf  görunuyor..

Dediginiz  gibi  Bugra  hocam ilgili detaylar.

Gönderildi : 25/02/2010 15:18

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Telnet ile isa server a 3389 nolu porttan bağlanabiliyor musun? yani cevap geliyor mu bu porta.. bunu kontrol et

birde isa server da logging başlatabilirsen, eğer isa engelliyorsa bağlanmanı nedenini söyleyecektir.

Gönderildi : 25/02/2010 16:03

(@gorkemdoruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba  baglanmaya  çalısırken  192.168.X.X 3389 dıye  sorguluyorum bekliyor bekliyor  kapanıyor  hata  vermeden ... Logging  den kasıt  nedir ?

Gönderildi : 25/02/2010 16:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Selam,

İsa üzerinde bağlanmaya çalışmadan evvel logging sekmesi var orayı aç uzak erişim yaparken bakalım deney yiyormu?

Bu arada sorgulama işlemini clientten cmd ekranına gel "telnet 192.168.1.15 3389" yaz bakalım imleç yanıp sönüormu istek dinleniyormu?

Birde ortamda sorun olmayacaksa isayı servislerinden durdur.Öyle dene bakalım ne olacak?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/02/2010 16:34

(@gorkemdoruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Dediginiz  Gibi  yaptım Telnetten  portu  dinlıyor ..  bır  sekme  yanıp sonuyor .. servislerin  hepsini  öglen arrasında  yenıden baslattım mail server ısadan publısh  edılıyor sistemı durdurmasam  ıyı  olur..

Gönderildi : 25/02/2010 16:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Çok kısa süreliğine servisi stop edin.Sonra remote bağlantıyı deneyin.Sorun olmazsa isadan kaynaklandığı anlaşılır.Ona göre yapıalak senaryo düşünülür.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/02/2010 16:59

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Dediginiz  Gibi  yaptım Telnetten  portu  dinlıyor ..  bır  sekme  yanıp sonuyor .. servislerin  hepsini  öglen arrasında  yenıden baslattım mail server ısadan publısh  edılıyor sistemı durdurmasam  ıyı  olur..

Güzel.

O zaman şunu dene ;

Bağlantı kurmak istediğin sunucuda network kartı firewall ayarlarına gelerek varsayılan ayarları aktif hale getirirmisin. bu işlem sonucunda ayarlar default ayarlara dönecektir.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 25/02/2010 19:06

Paylaş: