Forum

Windows 7 AD oturum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 AD oturum açma sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@ErcanSahin)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimizde Windows 2003 Server üzerinde çalışan Active Directory kullanmaktayız. Pclerde Windows XP Pro, Vista Business ve Windows 7 Ultimate var.

Windows 7 kullanıcılardan sadece birinde sabahları oturum açma sorunu yaşamaktayız. Domainden çıkrtıp tekrar alınca açılıyor ama 1 sonraki gün yine açılmıyor. Verdiği hata ise: "Oturum açma isteğinize hizmet verebilecek hiçbir oturum açma sunucusu yok."  1. DNS ve 2. DNS DC ler.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 29/01/2010 11:54

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

Selamlar,

En büyük olasılık DNS cache lerin temizlenmemesinden kaynaklanıyodur. Bunun için ipconfig -flushdns yaptıktan sonra eth driverini uninstall edip tekrar kurun..Registery deki ayarlar da tamamen kalkacağı içn bir cache sorunu olmayacaktır.Sonrasında tekrar join işlemini gerçekleştirin.

Kolay gelsin. 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 29/01/2010 14:01

(@ErcanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ağımızda Kasperky Anti Virüs kullanıyoruz ve policy lerde DNS cache disable. ipconfig /flushdnsyapıldığında da zaten hata veriyor. "Could not flush the DNS Resolver Cache: Function failed during execution."

Gönderildi : 29/01/2010 14:09

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

peki kaspersky nin firewall özelliği aktif mi? çünkü sadece o pc de yapması ya eth den kaynaklanabilir yada o pc üzerinde kurulu olan fw tarzı programlar yada servislerden kaynaklanabilir

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 29/01/2010 14:47

(@ErcanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu tavsiyeniz sonucunda admin kitten Kaspersky nin tam aktif olmadığını dolaysıyla policy lerin uygulanmadığı kanısına vardım. Ve Kaspersky ve agent i yeniden kurdum. Şu an sorun yok gibi.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/01/2010 18:12

Paylaş: