Forum

Vista kurulumu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista kurulumu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
615 Görüntüleme
(@mkiraz)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ilk defa Vista kurarken kafama takılan şeyler oldu,

1.Format aşamasını çok hızlı geçti, Sonucta sistem calısyor ama bu formatı hızlı gecme meselsi kafama takıldı. Gerci seceneklere de bakmıstım. Fakat ne yaptımsa XP deki gibi uzun format atmadı Vista kurulurken. Sanki XP deki quick format gibi bisey oldu. Acaba benmi yanlıs yaptım biseyleri. Yoksa Vista gercekten cok hızlımı format atıyor:-)

2.Kurulum sonrası disk bolumleri NTFS olarak gorunuyor, ama aynı zamanda VOLUME olarak gorunuyor. Vista otomatikman dynamic disk gibimi format atıyor disklere?

3.Vista ile beraber NTFS den baska bir dosya sistemi kullanılacak diye biliyordum. Ama kurulum yaparken NTFS den baska bisey goremedim. Yanlısmı biliyorum acaba?

Gönderildi : 24/04/2008 19:47

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  , sorularınız için Hakan bey,in makalesini okuyabilirsiniz  iyi çalışmalar

http://cozumpark.com/blogs/vists/archive/2008/03/16/windows-vista-kurulum.aspx  

Gönderildi : 24/04/2008 19:49

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Arkadaşlar ilk defa Vista kurarken kafama takılan şeyler oldu,

1.Format aşamasını çok hızlı geçti, Sonucta sistem calısyor ama bu formatı hızlı gecme meselsi kafama takıldı. Gerci seceneklere de bakmıstım. Fakat ne yaptımsa XP deki gibi uzun format atmadı Vista kurulurken. Sanki XP deki quick format gibi bisey oldu. Acaba benmi yanlıs yaptım biseyleri. Yoksa Vista gercekten cok hızlımı format atıyor:-)

2.Kurulum sonrası disk bolumleri NTFS olarak gorunuyor, ama aynı zamanda VOLUME olarak gorunuyor. Vista otomatikman dynamic disk gibimi format atıyor disklere?

3.Vista ile beraber NTFS den baska bir dosya sistemi kullanılacak diye biliyordum. Ama kurulum yaparken NTFS den baska bisey goremedim. Yanlısmı biliyorum acaba?

1- Sadece NTFS Formatını Uyguladığı İçin Hızlı Oluyor.

2-Evet NTFS Sadece NTFS Format O yuzden Dynmaic Disk Gibi...

3-Aslında Vista nın Disk Sistemi NTFS Değil Başka bişi ama Adını Tam Bilmiyorum. Şu Anda Disklerin En iyi destek verdiği NTFS Formatı Olduğu için Yeni Formatı Tanıyamadığından Sadece NTFS.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 25/04/2008 12:58

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

WINFS  olabilirmi ?  Korhan

Gönderildi : 25/04/2008 15:44

(@korhankoseoglu)
Honorable Member

WINFS  olabilirmi ?  Korhan

sanırım Özgür abi dediğim gibi tam bilmiyorum.

Ama vista nın kendi disk formatını destekleyen diskler çıktığında daha hızlı olucağının söylentileri olduğunu çok iyi hatırlıyorum.

Gönderildi : 26/04/2008 02:33

(@selimselveroglu)
Gönderiler: 205
Estimable Member

Evet WinFS'ti ama yetiştiremediler bu dosya sistemini. SP1 de çıktı.. orda da yok.. artık kısmet SP2'ye inşallah diyoruz 🙂

Gönderildi : 29/04/2008 13:38

(@korhankoseoglu)
Honorable Member

zaten vista nın da kaderi xp gibi olacağı kesin pack 1 çıkar pack 2 gelir pack 3 le biter...

Gönderildi : 29/04/2008 20:08

Paylaş: