Forum

Boot edebilen Recov...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Boot edebilen Recovery DVD oluşturma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Notebooklarla beraber gelen Recovery DVD ler gibi DVD medialar oluşturmak için kullanılan özelbir program varmı  hem boot edebir olmalı hemde içerisinde almış oluğum işletim sisteminin imajını yaratacak.

herkese saygılar

Gönderildi : 11/01/2010 18:47

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Norton Ghost işinizi görürmü acaba?

Gönderildi : 11/01/2010 18:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba tam olarak ne yapmak istiyorsunuz katılımsız işletim sistemi cdsimi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/01/2010 18:50

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

katılımsız CD değil hocam şöyle söyliyim ; Toshiba laptoplarla beraber Toshiba Recovery Utilitiy var Hp laptoplarda da Backup and Recovery programı var. Bu programlar sayesinde işletim sisteminin kurtarma Diski oluşturabiliyor ve sistem bozulunca bu cd veya dvdler ile sistemi boot edip yükleme yapılabiliyor. Bir nevi acronisin yaptığına benziyor ama acroniste hem boot cdsini hemde sistem imajını aynı cdye yaratamıyorum.

Gönderildi : 11/01/2010 19:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bu dediğinizi acronis ile yapabilirsiniz.Acronis sıkıştırma özelliği güzel.Dvd veya doublelayer dvdye sanırım sade kurulmuş sisteminiz sığacaktır.Acronis boot cdsi içine bunu entegre edebilirsiniz.Nlite ile boot cd oluşturmakla mantık aynı.Biraz kasarsanız yaparsınız?

Acronis boot image içine sadece imajınızı entegre edeceksiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/01/2010 19:57

Paylaş: