Forum

Vista - Windows a&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista - Windows açılışında sorun siyah ekranla açılıyor

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar..

Sorunum windows'un açılışıyla ilgili..

Sanırım en son uyku moduna soktugumda oluşan bi problemden dolayı şu an bilgisayar açılışında kullanıcı girişini yaptıktan sonra (Administrator olarak giriyorum) siyah bir ekranla açılıyor windows.. başlat menüsü dahil hicbirsey gelmiyor ekrana.. Güvenli modda da bi değişiklik olmuyor. Yine siyah ekranla açılıyor bilgisayar.. sadece Belgeler ekranını açıo bu siyah ekranın üstüne.. Diğer fonksiyonlarda bi sorun yok internet bağlı.. Şu anda bilgisayar yine aynı sekilde açıldı ve internet explorer'a gelen belgelerim penceresinden aratarak girdim..  

Yaşadığım sorunun tam olarak ne oldugunu ve çözümünü bilen arkadaşlardan yardım bekliorum.. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler

Gönderildi : 17/10/2009 14:27

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhaba arkadaşlar..

Sorunum windows'un açılışıyla ilgili..

Sanırım en son uyku moduna soktugumda oluşan bi problemden dolayı şu an bilgisayar açılışında kullanıcı girişini yaptıktan sonra (Administrator olarak giriyorum) siyah bir ekranla açılıyor windows.. başlat menüsü dahil hicbirsey gelmiyor ekrana.. Güvenli modda da bi değişiklik olmuyor. Yine siyah ekranla açılıyor bilgisayar.. sadece Belgeler ekranını açıo bu siyah ekranın üstüne.. Diğer fonksiyonlarda bi sorun yok internet bağlı.. Şu anda bilgisayar yine aynı sekilde açıldı ve internet explorer'a gelen belgelerim penceresinden aratarak girdim..  

Yaşadığım sorunun tam olarak ne oldugunu ve çözümünü bilen arkadaşlardan yardım bekliorum.. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler

Merhabalar,

Bazı dosyalar bozulmuş gibi görünüyor. Eğer imkan varsa aşağıdakileri bir deneyiniz.

http://support.microsoft.com/kb/951324/en-us

After I log on to a Windows Vista-based computer that
has the Desktop folder redirected, I see a black screen for 30 to 120
seconds before the desktop or the Start menu appears

to fix I used remote desktop to log into the comptuer and then went
to device manager and uninstalled the video device driver, then I
rebooted.  System came up in VGA mode, logged in reinstalled the driver
and all is well. 

Try F8 and offer to load Standard VGA Mode and then either

1.  update your graphics driver

2. roll back to the previous working one (you probably installed a new one from Windows Update)

3. or plug in a new graphics card

Gönderildi : 17/10/2009 17:31

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Merhaba yardımınız için teşekkür ederim ama sorunum çözülmedi..

Laptop kullanıorum ve ekran kartı Nvidia Geforce 8400m GS.. updatelerinden kaynaklı bi sorun yok.. rollback de işe yaramıo.. vga modunda veya guvenli kipte de acamıorum bilgisayarı yine aynı sekilde açılıo..

cevaplarınızı bekliyorum

Gönderildi : 19/10/2009 14:46

(@rahmidilli)
Famed Member

Eğer remote ile de bağlanamıyorsanız. Yapacak pek birşey kalmıyor. Last known good opsiyonunu denemişsinizdir sanırım.

Gönderildi : 19/10/2009 17:15

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

evet denedim ayarlar son kez servis çıkışında yeni pil ve anakart takıldıgında alınmıştı.. o da sorunu çözmedi..

Format çözer mi sorunu yoksa donanımsal bi problem mi bu ??

Gönderildi : 19/10/2009 20:31

(@rahmidilli)
Famed Member

Sistemi yeniden kurunca düzelir gibi geliyor. Genel bir sorun gibi görünüyor.

Gönderildi : 20/10/2009 01:53

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhabalar Vista Recovery Center 2008 kullanarak bozulan dosyalarini kolaylikla duzeltebilirsin ve windows baslangic ayarlarini duzeltebilirsin.

Link: http://rapidshare.com/files/147050388/Soft.rar

SERKAN YALCIN

MCSE MCSA MCP

COMPUTEK SOLUTIONS & REPAIR OWNER

LONDON / ENGLAND

Gönderildi : 21/10/2009 09:16

Mehmet Emin
(@memina)
Gönderiler: 12
Active Member

Ekrana görüntü geliyor mu?

Gönderildi : 25/11/2009 12:39