Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Uzak Masaüstü yazıcı ekleme

19 Yazılar
11 Üyeler
6 Likes
16.4 K Görüntüleme
(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

A şubemiz' ve B şubemiz var,  A şubesinden kullanıcısı B şubesine uzak masaüstü ile bağlı vpn değil, b şube sine bağlı iken a şubesinde ki yerel yazıcı dan nasıl çıktı aldırabiliriz.

Modem adsl modem, uzak masaüstü seçeneklerinden yerel aygıtlardan yazıcı yı ekledim ama nafile olmadı, bu işi çok uzamadan nasıl yapabiliriz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 08/09/2009 17:25

(@RizaAcikgoz)
Gönderiler: 11
Active Member

Uzak masaüstü bağlantısı yaparken şeçenekler sekmesinden yerel kaynakalar/local resources sekmesi altında yazıcı/printers sekmesini aktif hale getirisen yazıcının bağlı olduğu yada paylaşımdan bağlı olduğun yazıcının uzaktan bağlantı yaptığın makınadan cıktı alamanızı sağlaması gerekir.

Sonuçlu ilgili bilgilendirirseniz memnun olurum

Saygılarımla

Gönderildi : 08/09/2009 19:02

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Burada, yazıcının markası ve modeli önem kazanıyor. Uzak bilgisayarda , yazıcıya ait sürücü var mı ? Yoksa yerel aygıtları gör deseniz dahi tanımayacaktır. Tanıdıktan sonra ise uzak bilgisayarda, yazıcıya yerel port ataması yapmanız gerekebilir.

kolay gelsin.

Gönderildi : 09/09/2009 02:14

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Son durum nedir?

Gönderildi : 11/09/2009 02:03

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bunu söylemek istemiyorum ama beceremedim 🙁 

Gönderildi : 11/09/2009 18:50

(@ArdaTAN)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Uzak masa üstü ile bağlandığınız pc ye sizdeki yazıcının driverını yükleyin yeterli olacaktır.Aynı uygulamayı daha 2 gün önce yaptım.kolay gelsin.

Gönderildi : 12/09/2009 01:57

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Arda bey,

A şubesin deki kullanıcının bizim ofisteki bağlandığı bilgisayara kendi ofisin deki kullanmak istediği yazıcının driverini kuruyoruz sonra yazıcı ekleden ekle mi diyoruz, bu kadar mı ,  

Gönderildi : 12/09/2009 02:08

(@ArdaTAN)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Evet aynen öyle.

Gönderildi : 14/09/2009 23:21

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/09/2009 23:49

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Uzak masaüstünde bir programı kullanarak mı çıktı alacaksınız?Yoksa yalnızca dökümantasyon mu olacak?

Gönderildi : 15/09/2009 02:51

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Program yok hocam.

Gönderildi : 15/09/2009 02:59

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

İnanılmaz ama oldu 🙂 çok teşekkürler bu kadar kolay olacağını tahmin etmemiştim, bu arada program yok dedim ama Link programından çıktı alıyor uzak kullanıcı.

Tekrardan teşekkür ederim.

Gönderildi : 15/09/2009 15:34

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Sorununuzun çözülmesi sevindirici,geçmiş olsun..

Gönderildi : 15/09/2009 16:39

(@cuneytbahar)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhabalar,

Yeni başlık açmaktansa buraya yazmak istedim. Sorunum aynı...

Merkezden şubelere uzak masaüstü ile bağlanıp çıktı almak istiyoruz. IP printerımız ve LPT printerlarda sorun yok. Lakin, Xerox 3117 USB yazıcı mevcut tüm ofislerde ve bunlardan çıktı alamıyoruz.

Şubelerin birinde Server 2003 x64 edition kurulu uzaktan bağlantı kurulduğunda xerox yazıcısı, serverda yazıcılar listesinde görüntüleniyor ve çıktı alınıyor. Fakat diğer şubelerde Server 2003 standart edition kurulu ve uzak masaüstü ile servera bağlanıp clientlarda kurulu olan xerox'lar üzerinden çıktı alamıyoruz (Serverda xerox3117 driverı kurulu). WinXP kurulu olan client tarrafında Durum: Biriktiriliyor... olarak kalıyor ve çıktı alınmıyor. 

Tsprint programını kurarak geçici bir çözüm buldum. Fakat 1 ay sonra deneme sürümü sona erecek.  3.parti yazılımlar olmadan bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekür ederim.

Gönderildi : 11/02/2011 18:06

(@cuneytbahar)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Arkadaşlar yokmu yardım edebilecek hala çözüme ulaşamadım. Tsprint inde deneme süresi bitti.

Gönderildi : 09/03/2011 14:31

(@rido59)
Gönderiler: 8
Active Member

Arkadaşım yazıcının özelliği varsa port açıp yapabilirsin. Örneğin; Hp 3055 kullanıyorum modeme 9100 port açtım dış ip den yazıcıyı tanımladım.Sorunsuz çalışıyor ve programla uğraşmana gerek yok.

Gönderildi : 01/05/2012 15:21

(@sinanoral)
Gönderiler: 1
New Member

Hocam ağzına sağlık...Sırf teşekkür edebilmek için üye oldum siteye, sabahtan beri uğraşıyorum...

Gönderildi : 09/01/2013 20:50

(@arda-ozmeric)
Gönderiler: 18
Eminent Member

merhabalar , 

A dan B ye printerı paylaştıramıyorum çünkü ıp blogları bir değil  tabi ki ping te atamıyorum nasıl çözebiliriz?

teşekkürler 

Gönderildi : 27/07/2022 13:49

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Çözüm adına çok çok eski ve neredeyse bütün güvenlik standartların değiştiği bir konuyu ref almaya çalışmışsınız.
Öncelikle konuda ki değişenleri güncelleyelim.
- Sadece bugün için değil yıllardır hiçbir ortam, sunucu VPN erişimi olmaksızın web'e direkt RDP açılmaz, açılmamalı.
- O eski dönemde gerekli çözüm için yazıcı erişimi için açık tutulması ve nat'lanması gereken port'lar bugün için büyük güvenlik riski doğurur.
- Sunucu sürümleri değişti, yazıcı mimarileri neredeyse tamamen değişti, ürünler değişti....

Kısaca Arda bey forumda diğer konularda defaatle paylaşıldığı üzere sizin sorununuza cevap A ve B noktalarını mutlaka bir biriyle vpn erişimi ile bağlayın bu sorunuzun diğer kısımlarını zaten düşürecektir.
Kalan kısımda print direction var ve olmamak üzere RDP üzerinden ve printer sharing sihhati tamamen doğru yazıcı ve sürücüsü seçimi ile ilgili kendi içerisinde çok fazla detayı olan konulardır. Forumda bunlara yönelikte çok fazla konu var.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/07/2022 14:21

Paylaş: