Forum

xp ve çalışma ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

xp ve çalışma grubu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

arkadaşlar herkese selam.. dün yaşadığım ve çözemediğim bir sorun hakkında yardımlarınızı bekliyorum!....
 elimizde 2 bilgisayar var,ikiside xp (bu ortamda server yok) ve kendi ürettiğimiz bir yazılım kuruluyor bu pc'lere veri tabanı olarak oracle kullandık ve konfigure ederken oraclede,bu makinaların birini server diğerinide client olarak tanımladık. buraya kadar herşey normal ve henüz sorun yok. Her iki makinada ortak çalışma grubundalar client olarak tanımladığımız makina internete wireless adsl'den kablolu olarak bağlandı. server olarak tanımlı olanda kablosuz.Client olan makinanın yüklenen paket programı çalıştırabilmesi için server dediğimiz makinanın database'ine bağlı olması gerek. server olan makinada "TP-LİNK" marka usb wireless ile int. bağlanıyor. Şimdi dün saatlerce uğraşmama rahmen (serverde özellikle) wiressle internet bağlantısı mükemmel gözüküyor ama sayfa açamıyor ve dahası ortak çalışma grubunda olmalarına rahmen iki makinada birbirini görmüyor. Bu izlediğimiz yol sürekli yaptığımız bir olay ve sorunsuz çalışıyordu başka yerlerde. ben nerde eksik yada yalnış yapmış olabilirim? şirkete tel.açıp sorunu bildirdiğimde problem wirelesste(wireless sağlam olduğunu kabul edersek.çünkü müşterim bağlanabiliyormuş) oraya kablo çekeriz dendi... ama mantıkta usb wireslerde kablo kirliğinden kurtulma mantığıyla geliştirilen bir cihaz bu iki makinayı birbirine nasıl gösteririm arkadaşlar lütfen yardımlarınızı bekliyorum

son olarak otomatikte duran "İP"lere manuel "İP" tanımladım aynen şöyle ki... bu noktada sorun olmaması gerekir diye düşünüyorum
client 192.168..1.2                    server 192.168.1.3
         255.255.255.0                           255.255.255.0
         192.168.1.1                               192.168.1.1

175.195.39.39                             175.195.39.39.
        175.195.39.40                             175.195.39.40
(son bir not: usb wirelesin driveri yoktu kendi sitesinden 3 tane driver indirip zaman darlığından ancak birini kurabildim ancak bağlantı sinyali mükemmel olarak gösteriyor)

Gönderildi : 01/08/2009 13:13

(@serkandursun)
Gönderiler: 177
Reputable Member

MAkinalar birbirini ping'liyormu?

Gönderildi : 01/08/2009 15:39

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

PİNG OLAYIDA YOK MALESEF

Gönderildi : 01/08/2009 16:36

(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member

merhaba, ip adresini dinamik yapınca ip alabilyormu ve kaç alıyor. 

linkteki exeyi indirip o bilgisayarda çalışıtırın. fix seçeneği ile ilerleyin.

sistem restart olacak 

sonra roueter a ping atarak tekrar deneyin 

winsockfix 

http://winsockfix.en.softonic.com/   

Gönderildi : 01/08/2009 16:47

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

çok teşekkür ediyorum sağolasınız

Gönderildi : 04/08/2009 14:00

Paylaş: