Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Müzik Server

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@OnurAYDIN)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

büyük bir bina içerisinde birbirinden uzakta birkaç lokasyonum var. her birinde müzik yayını yapmam gerekiyor. Şuan her lokasyonda CDplayerlar var, cd den yayın yapıyoruz. Ancak ben bir tane server olsun, mp3 ler burada bulunsun ve server üzerinde çalışacak bir yazılımla 1. lokasyonda şu liste çalsın, 2. loklasyonda bu liste çalsın şeklinde belirleyebilmek istiyorum. Gerekirse server üzerine lokasyon sayısınca ses kartı takabilirim ancak şöyle de ir problemim var, serverdan lokasyonların hepsine hoparlör kablosu çekemem. Ancak Network ile tüm lokasyonlara erişebiliyorum. yani sesi network üzerinden hoparlörlere iletmem gerekecek. Her lokasyona pc koymak da istemiyoum maliyetten ötürü.....

fikri olan var mı?

Gönderildi : 23/12/2008 11:38

(@nezihk)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Anladığım kadarı ile shoutcast server kurarak bu işi çözebilirsin.İnternette kısa bi arama yaparsan winamp üzerinden yayın yapabilceğin güzel bi audio straeming programı.

Saygılar

Gönderildi : 23/12/2008 13:15

(@erdiyilmaz)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Hocam Selam 

Windows media encoder programı ile istemiş olduğun işlemi daha kolay ve maliyet ödemeden yapabilirsin...Windows media encoder programını microsoft un sitesinden indirebilirsin..

Gönderildi : 23/12/2008 13:18

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için teşekkürler....

winamp'a eklentiler yükleyerek networkden müzik yayını yada Media player enconder ile müzik yayını yapmayı denemiş ve başarmıştım. Ancak bu yöntemler benim işime yaramıyor çünkü her noktaya pc koymam gerek. ayrıca ana serverda farklı listeler yapabilmem için winamp yada encoder ı birden fazla çalıştırmamız gerekmekte ve bu yapılabilirmi bilmiyorum. yani bir serverda birden fazla enconder çalıştırılabilinir mi farklı portlardan?

Gönderildi : 23/12/2008 15:04

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için teşekkürler....

winamp'a eklentiler yükleyerek networkden müzik yayını yada Media player enconder ile müzik yayını yapmayı denemiş ve başarmıştım. Ancak bu yöntemler benim işime yaramıyor çünkü her noktaya pc koymam gerek. ayrıca ana serverda farklı listeler yapabilmem için winamp yada encoder ı birden fazla çalıştırmamız gerekmekte ve bu yapılabilirmi bilmiyorum. yani bir serverda birden fazla enconder çalıştırılabilinir mi farklı portlardan?

ben aynı makine üzerinde birden fazla encoder ı farklı portlardan çalıştırmayı denedim oldu....

Gönderildi : 24/12/2008 19:40

Paylaş: