Anasayfa » Forum

iş yerine iç hat çekme ve dahili kod verme  

RSS
 Anonim

Merhaba iyi günler öncelikle.
Sorum şöyle işyerinde yeni bir arkadaş başladı ,bu arkadaşa iç hat teleofunu ve yeni dahili numara verilmesi gerekiyor bunu nasıl yapabiliriz acaba ? detaylıca anlatırsanız sevinirim

Alıntı
Gönderildi : 18/05/2018 2:44 pm
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba

Sanki bu tam Çözümpark' lık bir soru olmamış yani bu santral konusu daha çok teknik bir konu değil gibi, bilen varsa tabiki yazabilir ama bu konular genelde IT değil telefoncu arkadaşların baktığı bir konu, kablo çeksen bile numara atama vs işleri için santrale bağlanman lazım yani bence sen çalıştığınız santralci ile görüşseniz daha yararlı olur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/05/2018 11:04 pm
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Hocam haklı konu telefon santralci durumu içeriyor. Ancak ben ip santral kullanacağım derseniz iş değişir. Sizin santraliniz analog mu olacak?

Tabi analogsa zaten alacaksınız bir kablo santralden çekeceksiniz arkadaşa, veya bir dağıtım kutunuz varsa kutuda boş yer varsa orada çekeceksiniz. Zaten santralciniz illaki vardır analog santral ise ondan destek alabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/05/2018 2:02 am
emrahbayar
(@emrahbayar)
Üye

genelde arayüz programı oluyor böyle durumları yönetmek için kurulum yapan firmaya sormanızı öneririm.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/11/2018 11:57 am
Ozcan HAYDAROGLU
(@OzcanHAYDAROGLU)
Üye

Merhaba

Öncelikle telefon santraliniz anologmu ıp mi ?

Santraliniz anolog ise santral ile telefon makinası arasına köken telefon kablosu çekilmesi gerekiyor, sonrasın telefon santraline dahili abone girilmesi gerekecek.

dahili abone girebilmek için santralizde boş abone olması gerekiyor. santralizde boş dahili abone varsa istediğiniz abone portuna giriş yapabilirsiniz..

Santaliniz ıp ise kendiniz yapamazsınız, ıp santraller kurulum ve servisini veren teknik servisler tarafından yapılıyor. ben araştırdım ıp santral servisi veren

firma buldum. isterseniz sitesine bir göz atın ve istediğniz soruları ve almak istediğiniz desteği kendilerine sorun.

Benim Bulduğum Servis Firması

http://www.karelsantralservisii.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/12/2018 8:58 pm
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol