Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

İp Kamera Tavsiyesi ve Kurulum Hk.

7 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
913 Görüntüleme
(@ErdincGocer)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Bir tekstil mağazamızda kullanmak üzere 32 adet kamera ve kayıt cihazı almak istiyoruz. Daha önce Anolog sistemleri kullanıyorduk fakat artık İp kamera sistemine geçmek istedik.

Bu sebeple bana kaliteli olabileceğini düşündüğünüz (kolay kolay baş ağrıtmayacak) marka-model ile mağaza kurulum esnasında çekilmesi gereken kablo tipinden bahsedebilecek bilgili bir arkadaşımız var mıdır? Dikkat etmem gereken konu var ise onlarda makbule geçer.

Şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 18/08/2017 14:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Öncelikle güzel bir bütçe lazım.

İlk olarak aşağıdaki soruları sorun.

1-Bana ne kadar kaliteli, saniyede kaç frame özellikle geçmiş kayıt lazım?

2-Bana ne kadar süreli geçmiş kayıt lazım.

3-Sistem ileride ne kadar büyütebilir.

4-Kamera sisteminde ne kadar kesintiye tahammül edebilirim.

Yukarıdaki sorulardan sonra öncelike uygun donanımı alın. Buradaki donanım yüksek erişilebilir cluster mimarisinden, standalona bir sistem üzerine kurgulanan bir donanıma kadar değişebiliri.

Bu aşamadan sonra kamera yazılımını seçmeniz ve uygun lisanslamayı yapmanız gerekir.

Kamera markaları ve modelleri sizin kullanacağınız alanlara göre değişir.

Aşağıdaki markalar fena markalar değil.

-Grundic

-TrueVision

Bu iş biraz maliyet ve güzel alt yapı gerektirdiği için iyi bir kaç firma ile görüşüp ortaya senaryoyu çıkarıp, bu senaryo üzerinden firmaları kapıştırıp yol haritası çıkarmanız iyi olacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/08/2017 15:02

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

İyi birşey alacaksanız Canon ip kameralara bakabilirsiniz. Kayıt içinde Netavis (Centos tabanlı) kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 18/08/2017 20:18

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

uzmanlık alanım olmamakla birlikte, ip kamera projeleri doğru plan/hesaplama yapılmadan, dar bütçeler ile yapıldığı takdirde, çöp olmakta.

portalda, üsttede olduğu gibi tavsiyeler gelecektir, ancak alanında uzmanlaşmış, tecrübesi olan ve kurumunuza benzer referanslara sahip bir çözüm ortağı ile çalışmanızı öneririm.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/08/2017 03:48

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

Merhabalar ;

Bir tekstil mağazamızda kullanmak üzere 32 adet kamera ve kayıt cihazı almak istiyoruz. Daha önce Anolog sistemleri kullanıyorduk fakat artık İp kamera sistemine geçmek istedik.

Bu sebeple bana kaliteli olabileceğini düşündüğünüz (kolay kolay baş ağrıtmayacak) marka-model ile mağaza kurulum esnasında çekilmesi gereken kablo tipinden bahsedebilecek bilgili bir arkadaşımız var mıdır? Dikkat etmem gereken konu var ise onlarda makbule geçer.

Şimdiden teşekkür ederim

Dahua markasını öneririm lengrand cat6 tercih ederseniz mesafeler uzak değil ise tek 48 port poe switch işinizi görecektir. NVR olarakda Dahua nin 64 Kanal Nvrları gayet güzel bulunduğum yerde 200 den fazla dahua marka mevcut sıkıntı çıkmıyor hiç

Gönderildi : 19/08/2017 11:20

(@mertkibar)
Gönderiler: 854
Noble Member

Firmanın bütçesi elveriyorsa, samsung ip kamera  ve samsung kayıt cihazlarını tercih ediniz.

Hırsızlık ve olay anında en net görüntüyü alırsınız.. Burada önemli olan kameların lens açısını doğru tercih etmelisiniz.  

Kameraların bağlantısı için 2m markasının cat6 ftp kablosunu tercih ediniz.

Samsung kameraların türkiye dispiritörü SENSONET TEKNOLOJİ ELEKTRONİK VE BİLİŞİM HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Gönderildi : 19/08/2017 21:46

(@BedrettinALPARSLAN)
Gönderiler: 2
New Member

Merhabalar ;

Şimdiden teşekkür ederim

Merhabalar;

CCTV yaklaşık 300 farklı marka ve yine bir o kadar sayıda farklı çözümler ile birlikte gelmektedir. Burada kalite, performans ve maliyetin en uygun olduğu ortamı bulmanız gerekmektedir. IP teknolojisi için öncelikle Network altyapısı mevcut olmalı. Buna göre IVR ve kameralar (Kullanım alanlarına ve ihtiyaçlara yönelik farklı tipler mevcut )ile dilediğiniz gibi bir topoloji yapılabilir. 

Çalıştığım Firmanın Disti olduğu Avigilon var ancak bu adetlerde olan projelerde fiyat olarak yukarıda kalır...

Dahua yada Honeywell ürünlerini tercih edebilirsiniz bu konuda da size ben yardımcı olabilirim...

Kablolama konusunda cat6 utp işinizi görecektir, ayrıca bu konuda da size yardımcı olabilirim...

Gönderildi : 23/08/2017 20:40

Paylaş: