Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

IP Dect Telefon Tavsiye

Mahmut Ay
(@MahmutAy)
Üye

Merhaba,
Ofiste sanal santrale geçtik ve dect telefon ihtiyacımız doğdu.

- Öncelikle hangi marka önermektesiniz ( YEALINK W56H mı yoksa Gigaset c530 IP mi)

- Dect ürünlerde 5 adete kadar dahili tanımlanabiliyor. Bir dağıtıcı ile birlikte 5 adet el cihazı aldığımızda çözüm üretilir mi yoksa her bir el cihazı için dağıtıcı alınmasını mı öneriyorsunuz.

Konular hakkında bilgi rica ederim.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 09/04/2017 16:24
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba,

Ben gigaset öneririm ama size tavsiyem bunlar ucuz ürünler değil, bu nedenle her birinden birer tane demo isteyin biraz kullanın ve öyle karar verin.

İkinci sorunuz için tecrübem yok bunu da demo talebinde bulunduğunuz yere sorarsanız bence diğer müşterilerdeki tecrübelerini paylaşacaktır.

 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/04/2017 11:30
engin dede
(@engindede)
Üye

Selam,

Yealink pahalı c530 da bi baza 6 telefon tanır ama aynı anda iki kişi konuşabilir yani aynı baz üstünde bi numara telefon dahi aktaramazsın  o yüzden

gigaset pro n530 baz alıp bunun içinde pro el cihazı alman en doğru olanıdır analog c530 el cihazı bu baza tanıtılır fakat kayıp çağrı vs fonksiyonlar gider.

Ama para sıkıntı değil dersen hiç dect le uğraşma INCOM ICW-1000G   böyle bir wifi dan çalışan bi cihaz var baz çekim alanınla işin kalmaz wifi olduğu yerden kullanırsın kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/04/2017 17:08
Barbaros Kuşçular
(@barbaroskuscular)
Üye

Mahmut Bey merhaba,

Alcatel OXE santral için Gigaset SL450GO modelini tercih ettik. Bu modelde bahsettiğiniz gibi 6 adet SIP tanımlaması ile birlikte 6 adet ahize tanımlanabiliyor. Burda kullanıcılar arasındaki mesafe önemli. Tek oda için tercih edilebilir.  

Ama aynı anda görüşme kanalı 1 Analog 2 Voip destekliyor. Her Dect için 1 ahize kullandık. Dect telefonları hem cihaz maliyeti hemde lisans gerektirmesi nedeniyle kullanıcı sayısını azalttık. 

 

Saygılarımla,

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/04/2017 20:03
Emrah Yetimler
(@EmrahYetimler)
Üye

Merhaba,

Bu sayfaya göz atıp Karel satış mühendislerinden destek talep edebilirsiniz: http://www.karel.com.tr/urun-cozum/kablosuzdect-sistemler

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/04/2017 16:41
Bedrettin ALPARSLAN
(@BedrettinALPARSLAN)
Üye

Ekonomik ve doğru bir çözüm olmuş. OXE Santralinizde kaç abone var?

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/05/2017 14:51
Barbaros Kuşçular
(@barbaroskuscular)
Üye

Bedrettin Bey 220 abonemiz var

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/05/2017 15:34
Nihat Dinçşahin
(@NihatDincsahin)
Üye

Merhabalar aşağıda anlattığım IP santral senaryosu ve cihazlar şirketimizde kullanılmakta. Eksik gördüğüm yönü bir alttaki satırda belirttim. Sizin ihtiyacınızı karşılamıyorsa yazının devamını okumayabilirsiniz.

 

"Arama bekletme, arama aktarma gibi fonksiyonlar mevcut değil."

 

Öncelikle tam profesyonel amaçla kullanmayacaksanız Huawei HG253 (root erişimi olan) router tavsiye ederim. 2 adet fiziki ve 5 adete kadar sanal hat çıkışı var. Toplamda 5 el cihazı ve 2 fiziki telefonu tanımlayabilirsiniz. IP telsiz telefonlara tonla para vermeyi şahsen doğru bulmuyorum. Şöyle ki bir dahiliye, santral tarafında dilediğiniz kadar gelen dahili numara tanımlayabiliyor, gelen aramaya göre CallerID'sine [1] gibi ön ekler koyabiliyorsunuz. 

HG253 ile uyumlu el cihazı olarak Philips CD190 telsiz telefon öneririm. Standart telsiz telefondur. Ancak HG253 ile dect modunda eşleşerek telefon kablosu olmadan kullanabililyorsunuz. Gürültü bastırma, ses netleştirme ve iç akustiği ayarlama gibi enteresan özellikleri var. Ve tabi CallerID de var. Fiyatı 80 lira civarı. 

HG253 piyasada ortalama 25-50 TL arası komik rakamlara satılıyor. Türkiye'de Turkcell Superonline tarafından kilitli olarak veriliyor. Eğer root erişimine sahip olarak Türkiye'de bulursanız kaçırmayın derim. Biz bu cihazı yurtdışından temin ettik ve ofisimizde router arkasına 2 adet bağladık. 10 tane el cihazı da en ufak sorun çıkarmadan çalışıyor. 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/07/2017 21:36
Cem Kemal Erbas
(@CemKemalErbas)
Üye

Merhaba,

ATA186 veya FXO cihaz mevcut ise ucuz ip olmayan DECT ürünleri kullanabilirsin.

 

İyi Çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/08/2017 14:18
Paylaş: