Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Elastix FXO FXS analog telefonlarımı iç hat olarak tanıtma

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 8 FXO 8 FXS olarak 2 kart aldım ve elastix i kurdum. extensionlardan tanıtım yaparak soft ve voip telefonlarımı çalıştırabildim fakat analog telefonlarımı nasıl çalıştıracağımı bilemedim. Var olan analog bir telefonu fxo portuna taktıktan sonra ne yapmam gerekiyor.

Gönderildi : 11/04/2013 18:43

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Belki konuyla alakasız olucak ama aldıgın kartların maliyeti ne tam olarak onuda bılmiyorum ama önerebilecegım basıt hemde gayet ucuz ama hem soft phone hem sip telefon hemde analog 8 adet saglayan 3 tanede dıs hat destegi olan bi santral var hem hazır sistem sadece baglantıları ve ayarları ortalama 1 saat suruyo sorunsuzda çalısıyo sip telefonlar soft phonelerde suana kadar sorun çıkarmadı 3 aydır kullanıyorum malıyetıde gayet ucuz 

Gönderildi : 12/04/2013 02:54

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim ama kartlarımı aldım sistemimi kurdum ikinci bir sistem almaya niyetim yok konuyla alakalı bilginiz varsa paylaşım yapın satın alalım satalım forum kısmı burası değil

Gönderildi : 12/04/2013 11:39

(@KaanODER)
Gönderiler: 33
Trusted Member

Asterisk den dahdi ayarlarını yapman gerekiyor . Şu an mobil olduğum için dökümanları sana yollayamıyorum ama yabancı kaynaklarda araştırırsan bulabilirsin eğer bulamazsan yardımcı olurum...

Gönderildi : 16/04/2013 02:57

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

dahdi ile işi çözdüm teşekkürler ama seste cızırtı olayını çözemedim 😀

Gönderildi : 18/04/2013 14:30

(@KaanODER)
Gönderiler: 33
Trusted Member

Sevindim...

Codec yüklediniz mi ?

Gönderildi : 19/04/2013 03:43

(@SelenAKSOY)
Gönderiler: 17
Eminent Member

codec tam olarak ne işe yarıyor

ses dosyalarının formatları ile oynayıp aynı kalitede sesi daha az trafik kullanarak mı gönderiyor ?

nedir amac ? 

Gönderildi : 01/11/2013 23:29

(@AykutSAGLAM)
Gönderiler: 42
Trusted Member

Sorunun codec ile alakası yok, piyasada ucuz clone (çakma) kartlar cirit atıyor. Düşük kalitesiz ürünler yüzünden bu tarz cızırtılar, echo sorunları yaşanabiliyor.

Şirketler için telefon santrali çok önemli, telefon sisteminin sürekli çalışması ve ses kalitesi gibi gibi

cızırtı meselesi eğer fxo'dan kaynaklanıyor ise hatların ucuna analog telefon takıp kontrol etmenizde fayda var.

bir sorunuz olursa yine de yardımcı olmaya calısırım. 

Gönderildi : 06/11/2013 12:55

Paylaş: