Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

görüntü ve ses aktarımı hakkında......

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@Cenk-Celik)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar.....

Lcd ve Led tv satan mağazalar 10-20 hatta 50 tv ye kadar aynı ses ve görüntüyü aktararak ürünleri teşhir etmekteler..Mağaza müdürlerine aynı görüntü ve sesi tv lere nasıl aktardıklarını sorduğumda merkezlerinden gelip bu sistemi kurduklarını ne tip cihazlar kullanıldığını bilmediklerini söylediler...

Tv lerin arkalarındaki bağlantılara bakığımda 3 lü altın uçlu tos jak kullanıldığını sarı kırmızı ve beyaz uçlara bağlandığını gördüm.Elbette ki bu uçların hepsinin bir merkezde toplanması gerekiyor...

Benim yapmak istediğim konferans salonumuzda ki görüntü ve sesi 4 katlı binamızda 100 ile 400 metre arası mesafelerdeki 10 adet tv ye taşımak...

Fakat tv lere bağlanacak olan  kablo ve uçlar ile bu kabloların hepsinin toplanacağı merkezde nasıl bir cihaz kullanmam gerektiği ile ilgili bilgilerinizi ve yardımlarınızı beklemekteyim...

Ne gibi ve hangi marka ve model cihazları kullanmalıyım...Tv ler lcd ve üzerlerinde composite lan hdmi bağlantı yuvaları mevcut...

İlginize ve bilgilerinize teşekkür ederim.....     

Gönderildi : 24/02/2011 03:32

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhabalar,

ses ve görüntü çoklayıcı olarak uptech ürününün kullanabilirsiniz. Yalnız bu konuda ilgili bir firma ile iletişim kurup çözüme giderseniz daha faydalı olacağını düşünüyorum

Arama yaparken "scart çoklayıcı" olarak  yaparsanız daha kolay aradığınız ürünlere ulaşabilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dilerim

Gönderildi : 24/02/2011 10:57

(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member

Normal'de tek TV olmus olsa AUX girişinden girdiğinizde kaynaktaki sesi takmış olduğunuz TV'den sesi alırsınız

tam olarak maazanın içindeki TÜM TV'lere mi sesi talımak istiyorsunuz 

Gönderildi : 26/02/2011 12:39

Paylaş: