Forum

uydu alıcıdan video...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uydu alıcıdan video izlenir mi !

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
4,548 Görüntüleme
(@taneryaman)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar;

Metin arkadaşımız dvr uzantılı güvenlik kamerası ile ilgili soruna çözüm bulmuştu,zannedersem,birde şu var mpeg .divx.,v.b.dosyaları dvr e çevirerek görüntü alabilirmiyiz,şimdiden teşekkürler....

Gönderildi : 25/01/2010 18:32

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Tam olarak anlamadım ...   MPEG  uzantılı video'ları   dvr'ye çevirip  izlemek mi istiyorsunuz? ???

Gönderildi : 25/01/2010 19:51

(@taneryaman)
Active Member
Konu başlatıcı

evet mpeg ve diğer uzantılar dvr olarak çalıştırdığı için algılamıyor ne yapsam olmadı teşekkürler...

Gönderildi : 26/01/2010 21:36

(@taneryaman)
Active Member
Konu başlatıcı

• sorunumu çözecek yok mu ÇÖZÜMpark ?

Gönderildi : 28/01/2010 22:36

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

mpeg2 görüntüleri hiremco seoul x3 turbo hd uydu alıcısı ile seyredebiliyorum ben

Gönderildi : 03/03/2010 14:32

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Epey zaman geçmiş eski bir konu ama bilgi için yazayım istedim. DVR ve Receiver larda TS formatı kullanılır. Misalen receiver larda video, film leri izlemek için ts formatına dönüştürerek usb üzerinden izlemek gerekiyor. TS ve DVR formatı sıkıştırma tekniği bakımından çok iyi olmadığından kayıtlar çok büyük boyutlu olacaktır. Bu tip dönüşümler de mpeg streamclip yazılımı kullanılabilir. Videoları dvr formatına çevirerek kayıt programından açmanın gereğini anlayamadım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/05/2010 20:15

(@GokceKURT)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Standard uydu alıcıları,yayınların MPEG-2 Transport Streaming (ISO/IEC 13818) standardında  alımını ve doğrudan bir uydu kanalı üzerinden alımını öngördükleri için, zaten halihazırda kayıt yapabilen, MPEG2-TS /MPEG2 PS (Portable Streaming , -DVDlerdeki format- ) arası header çevrimi yapabilen, yani kısaca, dosyadan oynatma yeteneğine sahip yüksek yapılı bir uydu alıcısına sahip olmanız gerekiyor.

Yani bir Dreambox,Hiremco gibi uydu alıcısına sahip olmanız şart.  Özellikle Dreamboxlar, Sadece MPEG2 TS / MPEG2 PS çevrimini yapabilmekle kalmıyorlar, aynı zamanda HDTV standardları olan H.264 AVC HD (ISO/IEC14496-10) biçimini de destemektedirler. 

Şayet kullandığınız gözetleme / Surveillance sisteminizde kullanılan görüntü yakalama çipi, AVC veya diger H.264 biçimlerini destekliyorsa, (ISO/IEC14496-10 olması şart)  seçtiginiz videoları uydu alıcınızdan izleyebilirsiniz.  Görüntü kalitesine göre HD çekimler 2,5- 4Mbps(1080i, 720p) bant genişliğiniz ;  MPEG2 SD (720x576) çözünürlüklü kayıtlarda da  8,5- 10 Mbps bant genişliği kullanımı olacaktır. (Bu MPEG2'nin kötü sıkıştırma yapmasından kaynaklanmaktadır)

Gönderildi : 24/05/2010 21:16

Paylaş: