Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7'de ses kartı problemi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,059 Görüntüleme
(@MustafaGuven)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

iyi geceler.

duyduğum övgüler sonrası Windows 7 RC x64 srümünü kurdum. Kurulumdan sonra Intel DG33BU model anakartımın sürücülerini intel'in kendi sitesinden Windows 7 x64 için uygun olanlarını indirip yükledim hatta önceliği chipset sürücüsüne verdim.

Şimdi durumum şudur;

Aygıt Yöneticisinde Ses Aygıtları altında TV kartım olan  "AverMedia M113 PCI Analog" ve hemen altında "Realtek High Defination Audio" sürücüsü mevcut. Bir de sistemimde tanınmamış ve "PCI Simple Communications Controller" isimli bir Diğer Aygıt mevcut (TV Kartının Video Sürücüsü olmasından şüpheleniyorum ama bir yandanda Realtek için ek sürücü gibi bir şey olabilir mi diyorum)

Sistem saati yanındaki hoperlör simgesinin üzerinde çarpı var ve "Hoperlöri yada kulakklığın takılı olmadığını" söylüyor. Üzerine tıkladığımda sorun olarak bunu buluyor. Kontrol panelinde ses aygıtları kısmında da kulaklık takılı değil diyor, bu arada mikrofon girişine takılı olan web camerasnın mikrofonunu da algılamamış.Bu yüzden o tanınmayan sürücünün bununla bir ilgisi olabilecğeini düşündüm.

Realtek ve intel chipsetiyle ilgili bütün sürücüleri ve hatta realtek in kendi sitesindeki sürücüleri yükleyip denedim hiç biri çözümüm olamadı malasef. yardımlarınıza ihtiyacım var teknik desek işi yaptığım için windows 7 çıkmadan deneyip alışmak istiyorum ki çıktığında işimi hakkıyla yapabileyim. Ama sorunu çözemessem XP ye dönmek durumunda kalacağım. 

Gönderildi : 23/07/2009 05:54

(@MustafaGuven)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu arada bilinmeyen aygıt "PCI Comunication Controller"ın PCI kodunundan "Intel Management Engine Interface Device" olduğunu buldum. yani sorunum kesinlikle sistemde eksik yüklenmiş bir driverla ilgili. Intel in kendi sitesinden arattım Vista için var ama Windows 7 için göremedim. Vista için olanı indirdim fakat "bu işletim sistemi desteklenmiyor" diyerek kurulum yapamadı.

Gönderildi : 23/07/2009 06:05

(@MustafaGuven)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu ""Intel Management Engine Interface Devic" ile ilgili intelin kendi sitesinde bu aygıt için 2010 un ik aylarına kadar Windows 7 Sürücü çıkartmayacaklarını dha dorğusu sürücünün o aylarda çıacağını ama Uyumluluk modundan vista modunu seçerek windows y ye vista sürücüsü kurabilecğeimi öğrenerek dedikleri gibi yaptım.

bu sefer kurulum başarıyla tamamlandı ve sistemimde tanınmamış hiç bir aygıt yok şu anda. sesle ilgili sorunum ise hala aynen devam ediyor.

Gönderildi : 23/07/2009 06:17

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Günaydın,

İlk mesajınızın devamına ekleme yapmak isterseniz, ilk mesajınızı "düzenle" menüsünden tekrar güncelleyebilirsiniz, arka arkaya mesajt atmanıza gerek yoktur, cevapsız listesinde görünmeyeceğinden dolayı cevaplanma ihtimali düşer.

Gönderildi : 23/07/2009 11:15

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

iyi geceler.

duyduğum övgüler sonrası Windows 7 RC x64 srümünü kurdum. Kurulumdan sonra Intel DG33BU model anakartımın sürücülerini intel'in kendi sitesinden Windows 7 x64 için uygun olanlarını indirip yükledim hatta önceliği chipset sürücüsüne verdim.

Şimdi durumum şudur;

Aygıt Yöneticisinde Ses Aygıtları altında TV kartım olan  "AverMedia M113 PCI Analog" ve hemen altında "Realtek High Defination Audio" sürücüsü mevcut. Bir de sistemimde tanınmamış ve "PCI Simple Communications Controller" isimli bir Diğer Aygıt mevcut (TV Kartının Video Sürücüsü olmasından şüpheleniyorum ama bir yandanda Realtek için ek sürücü gibi bir şey olabilir mi diyorum)

Sistem saati yanındaki hoperlör simgesinin üzerinde çarpı var ve "Hoperlöri yada kulakklığın takılı olmadığını" söylüyor. Üzerine tıkladığımda sorun olarak bunu buluyor. Kontrol panelinde ses aygıtları kısmında da kulaklık takılı değil diyor, bu arada mikrofon girişine takılı olan web camerasnın mikrofonunu da algılamamış.Bu yüzden o tanınmayan sürücünün bununla bir ilgisi olabilecğeini düşündüm.

Realtek ve intel chipsetiyle ilgili bütün sürücüleri ve hatta realtek in kendi sitesindeki sürücüleri yükleyip denedim hiç biri çözümüm olamadı malasef. yardımlarınıza ihtiyacım var teknik desek işi yaptığım için windows 7 çıkmadan deneyip alışmak istiyorum ki çıktığında işimi hakkıyla yapabileyim. Ama sorunu çözemessem XP ye dönmek durumunda kalacağım. 

Merhabalar,

Windows 7 driver konusunda gerçekten başarılı diyebilirim (v.7100) yeni ve daha piyasada resmi olarak satışa sunulmadığı için anakart üreticileri şuan vista için driver'i destekliyor bende windows 7 kullanıyorum bütün driverlar otomatik olarak bulundu versiyon farkından kaynaklı sorunda olabilir.

Gönderildi : 24/07/2009 13:50

Paylaş: