Forum

SCCM/MEMC 2203 Clie...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] SCCM/MEMC 2203 Client Push Installation Sorunu: VMI 0x80070005 access denied

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,813 Görüntüleme
(@HuseyinOLGUN)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, mevcut domain yapıma sccm kurulumu yaptım tek sunucu üzerinde çalışıyor. Domainde var olan cihazlarıma push install yapmak istediğimde "Unable to connect to remote machine "ComputerName" using Kerberos with alternate account, error - 0x80070005" hatası alıyorum. Gpo ile windows firewall'ı off konuma getirdim, Client push install account'u gpo ile local hesaplara ekledim. GPO ile WMI, BITS servislerini otomatik çalışacak şekilde ayarladım. Yinede push install yöntemiyle kuramadım. wbemtest aracıyla kontrol ettiğimde yine aynı access denied hatasını alıyorum. Mauel install yapabiliyorum problem olmuyor.  Manuel install yaptıktan sonra da wbemtest ile access denied hatası alıyorum. Fakat ortama yeni bir cihaz eklediğimde sorunsuz olarak push install yapabiliyorum wbemtest ile connect olup query çalıştırabiliyorum.

Muhtemelen wmi ile ilgili birşeyi atlıyorum fakat bulamadım, daha önce bu problemi yaşayan oldu mu ya da çözüm yollarıyla alakalı önerileriniz var mıdır?

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 28/07/2022 15:39

(@ozdemirmustafa)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhaba Hüseyin Bey,

Yaşadığınız problem Kimlik doğrulama ile alakalı bir sorun. aşağıda paylaşmış olduğum linkteki adımları uygulayarak ( regedit backup yada tedbir amaçlı yedekli işlemler gerçekleştirmeniz önerilmektedir) çözüm sağlayabilirsiniz.

https://support.microsoft.com/en-us/topic/kb5004442-manage-changes-for-windows-dcom-server-security-feature-bypass-cve-2021-26414-f1400b52-c141-43d2-941e-37ed901c769c

Saygılarımla,

İyi Çalışmalar Dilerim.

Bu ileti 2 yıl önce 2 defa Özdemir Mustafa tarafından düzenlendi

Gönderildi : 20/10/2022 00:13

(@HuseyinOLGUN)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mustafa Hocam,

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. İş değişikliği nedeniyle artık sccm'i yönetmiyorum. Tekrar karşılarşırsam kontrol yine sağlarım.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/03/2023 11:37

Paylaş: