Forum

sccm 2007 ile xp sp...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sccm 2007 ile xp sp3 deploy

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

xp sp2 li makinalara sp3 ü sccm 2007 ile nasıl ortamdaki makinalara deploy edebiliriz.

şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 21/03/2009 23:29

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Portalımızda ki makaleden yararlanabilirsiniz. Yalnız XP imajında wim dosyası bulunmadığından, Add Operating system install package seçeneğinden XP imajınızı gösterin.

Sonrasında da sysprep gerekecek. Bunuda indirip sccm üzerinde paylaşıma açıp göstermeniz gerekiyor.

Takıldıgınız yerde yardımcı olabilirim.

Gönderildi : 22/03/2009 03:54

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Buğra hocam;

xp sp2 li çalışan makinalara sccm de software update gibi sp3 güncellemesi yapabilir miyiz?

Gönderildi : 22/03/2009 13:24

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

tabi ki yapabilirsiniz.

Gönderildi : 22/03/2009 19:38

(@Freewill)
Gönderiler: 9
Active Member

Selam,

SCCM ile xp sp3 depyloy ederken mutlaka Operating System deployment metodu ile mi yapmak zorundayız ? Ben test makinamda command promt satırında kurulmu gerçekleştirebiliyorum. Ancak package hazırladığımda client almıyor. Kullandığım satır aşağıdaki gibi bunu package olarak deploy edemezmiyim . Yada XP sp3' ü MSI'a nasıl çevirebilirim.

.......KBxxxxxx.exe /quiet /passive /norestart 

Yardımlarınız için şimdiden telekkurler... 

Gönderildi : 10/05/2009 23:41

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Selam,

SCCM ile xp sp3 depyloy ederken mutlaka Operating System deployment metodu ile mi yapmak zorundayız ? Ben test makinamda command promt satırında kurulmu gerçekleştirebiliyorum. Ancak package hazırladığımda client almıyor. Kullandığım satır aşağıdaki gibi bunu package olarak deploy edemezmiyim . Yada XP sp3' ü MSI'a nasıl çevirebilirim.

.......KBxxxxxx.exe /quiet /passive /norestart 

Yardımlarınız için şimdiden telekkurler... 

Merhaba

deploy etmek istediğiniz sadece Service Pack 3 ise SCCM ile entegre olan WSUS 3.0 sp1 kullanarak yapabilirsiniz. SCCM konsolunda Software Updates bölümünde yer alır.

Gönderildi : 11/05/2009 13:24

(@Freewill)
Gönderiler: 9
Active Member

Selam,

SCCM'de  XP SP3 paketini hazırlayabildim.  XP SP3 'ü extract edip,  I386\update kasörünün içerinde bulunan update.msi dosyası ile packet deploy edilebilmektedir.  

Extract edilen dosyadan   .......I386\update\update.msi /quiet /passive /norestart  veya 

.......I386\update\msiexec /i "update.msi" /quiet /passive /norestart     commans line satırlarını kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 15/05/2009 11:11

Paylaş: