Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM Raporlama

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@semko)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

SCCM da kullanıcının domain admin yetkisi ve SCCM de de bütün rollerde yetkili olmasına rağmen SCCM den raporları görememekte. Bir gikri olan var mı acaba? bu kullanıcının aynı yetkilerine sahip bir başka kullanıcı da ise raporlara erişebilmekte.Ayrıca diğer kullanıcılara da aynı yekiyi verdiğimizde raporlara erişememekte.

Sorun ne olabilir? Tahmini olan var mı acaba?

Teşekkurler.

Gönderildi : 04/03/2009 18:12

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

sms reporting users grubuna, raporu görecek olan kullanıcıyı ekliyor musunuz?

alternatif olarak manuel verebilirsiniz izinleri.

başlat --> çalıştır --> dcomcnfg.exe

DCOM Config --> SMS_Reporting_Point --> özellikler --> Security tabına gelin

sms reporting user da Launch ve Activation Permission izni varmı diye kontrol edin

isterseniz manuel de ekleyebilirsiniz.

Gönderildi : 04/03/2009 21:37

(@semko)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yok hocam;

Domainde ve sccm de aynı yetkilere sahip başka birisi varken raprolara erişebilirken bir başkasına direk yetkiniz yok diye hata vermekte.

Sistemi yeni kurmuştuk. defaultta kurulurken reporting i 80. portta bıraktık. değiştirmek gerekir miydi acaba? 

Gönderildi : 05/03/2009 10:54

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Domain yetkileri ayrıdır bunu karıştırmayın.

üstte yazdığım şekilde manuel eklerseniz kullanıcı raporları görüntüleyecektir.

80 i değiştirmeye gerek yok çalışıyor sonuçta.

Gönderildi : 05/03/2009 12:43

(@Freewill)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhaba,

Bende SCCM'de project raporlaması yapmak istiyorum. Kullanımdaki comp. listesini dökebiliyorum. Ancak  "Computers that have a metered program installed, but have not run the program since a specified date." raporu almak istediğimde hiç bir bilgi getirmiyor. Örneğin Visio için bu raporlamayı yapabiliyorum. Quaryler ile ilgili bir problem olabileceğini düşünüp karşılaştırdım. Ancak aynı gibi görünüyor. Software meteringden silip tekrar oluşturdum ve serverı restart dahi ettim. Bu tip bir problem ile daha önce karşılaştınız mı?

Gönderildi : 18/03/2009 21:26

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Merhaba

Burayı incelediniz mi ?

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb693743.aspx

Gönderildi : 19/03/2009 16:30

(@Freewill)
Gönderiler: 9
Active Member

Okudum. Bizim ayarlarımız hergun kontrol etmesi üzerine ayarlanmış durumda, software metering deki winproj.exe  ENABLE olarak set edilmiş durumda. Project rule unu 2 gün önce tekrar hazırladım, ancak hala rapor çekilemiyor.Bir ihtimal Query lerden olabileceğini düşünüyorıum. Ama kontrol etmem gereken yerin neresi olduğunu tam olarak bilmiyorum. Visio Query si çalışı durumda olduğundan onunla project query'sini karşılaştırdım. Aralarında fark görünmüyor. 

Gönderildi : 19/03/2009 16:52

Paylaş: