Forum

SCCM Server 2007 Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM Server 2007 Kurulum - Alınan hataları gecemiyorum "Administrative share (Site system) ERROR

17 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
560 Görüntüleme
(@Freewill)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SCCM 2007 Kurulumunda sıkıntı yaşıyorum, yardımcı olabilirmisiniz.

Test ortamı hazırlamak için, Visual bir server 2003 Std (SP2) kurulumu yaptım. DC olarak ayarlarını yaptıktan sonra başka bir pc'ye yine server 2003 Std (SP2) kurulumu yaptım. Domain'e dahil ettikten sonra Domain admin user ile IIS ayarlarını, SQL 2005, SQL2005 sp2 kurulumlarını tamamladım. Çözümpark kurulum makalelerinde belirtilen AD ayarlarınıda uyguladıktan sonra sccm2007 kurulumunu başlattım. Bunun kurulumundada yine çözümparkın makalesindeki gibi kurulumlara devam ettim. Ancak Installation Prerequisite Check kısmını bir türlü geçemiyorum. Warnning mesajlarından sonraki ilk error 1 -Administrative share (Site system)   detaylarında ise; "Configuration Manager Setup requires that the Admin$ administrative share is present on the site system. Setup either could not verify that Admin$ share is present on the computer specified for site system installation or the server could not be contacted to determine administrative share information. No further prerequisite checking rules can be evaluated on the specified system. Setup cannot continue. "   yazıyor. Sanırım bu hatayı gecemediği için sonrasında 8 hata daha veriyor. Sonrasındaki hatalar ise  2- Unsupported site server, 3- Domain membership, 4- Short file name(8.3)Support (site system), 5- IIS servis running, 6- BITS installed, 7- BITS enabled,   8- Webdav instaled, 9-Webdav enabled . IIS servisleri start durumda ve hata vermiyor. Kurulum cd'si ile ilgili sıkıntı olabileceği ihtimaline karşı orjinal SP1 li cd ile tekrar kurup üzerine sp2 geçtim. Ancak yine aynı hatalarla karşılaşıyorum. Konu hakkında yardımınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 12/02/2009 23:08

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

SCCM sunucusunda ve DC de cmd --> net share yazdığınızda C$ ve ADMIN$ paylaşımda olduğunu görebiliyor musunuz?

Gönderildi : 13/02/2009 02:38

(@Freewill)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Evet,  iki serverda da paylaşımda görünüyor.

Gönderildi : 13/02/2009 03:04

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

O halde ADMIN$ da bir problem vermemesi gerekiyor. SCCM server da ipconfig /flushdns , ipconfig /registerdns yapıp tekrar deneyin.

Gönderildi : 13/02/2009 12:17

(@Freewill)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu konutlarıda denedim, ancak sonuş değişmedi. DC Server'ı tekrar kurdum. nslookup dediğimde isim için unknown diyor ve ip yi doğru gösteriyor. Aynı zamanda  domaine pc ekleyebiliyor sorun çıkartmıyor. Bu sorunu çözdük, PTR'dan yapıyordu Ama hala sccm kurulumdaki hataları alıyorum. 

Gönderildi : 13/02/2009 22:29

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

nslookup deyince hala unknown mu gösteriyor sunucu ismine??

Gönderildi : 14/02/2009 01:00

(@Freewill)
Active Member
Konu başlatıcı

Hayır,  DNS ismi ve ip düzgün çıkıyor artık. Sccm deki errorleri geçtim. Problem comp. name'den kaynaklanıyordu. Sccm_srv comp. name'i ni kullanıyordum.sccmserver olarak değiştirdim.Error hatalarını geçti. Şimdi schema error veriyor, ExtADSch.exe çalıştırdığımda log dosyasında succesfull olmuyor. Hata mesajı çıkıyor.

Gönderildi : 14/02/2009 20:21

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Computer name de nasıl hata varmış ?

şema upgrade ederken log dosyasında ki hata içeriği nedir?

Gönderildi : 14/02/2009 21:56

(@Freewill)
Active Member
Konu başlatıcı

Biraz geç cevapladım. Ama bir kaç gündür. yoktum.  Comp name :  sccm_srv  idi.  Bunu SccmServer olarak değiştirdim ve bütün error ler gitti. Ancak Schema hata vermeye devam ediyor.  schema update failed error veriyor. ve 2  warning daha var. mmc update ve bir  kb için download linkii gösteriyor. Ancak download edemiyorum. sayfada download linki yok. Sadece açıklamalar var.

Gönderildi : 18/02/2009 01:37

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

bir KB derken? nedir o KB? windows update yapmıyor musunuz kurulumdan önce?

mmc update burda;

http://support.microsoft.com/kb/940848

c sürücüsünde extadsch.log diye bir log dosyası oluşmuştur o logu incelerseniz neden şema upgrade edilememiş yazar.

Gönderildi : 18/02/2009 02:52

(@semko)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Buğra hocam;

sccm kurulu bitirdikten sonra schmayı update ettik. Ancak şema da hiç bir değişiklik olmadı. Adsiedit ile şemaya baktğımızda system ii altında system managment ı göremiyoruz ve açılması users ın altında gelmesi gereken 2 gurubu göremiyoruz.

Ancal loglara baktığımızda semanın sanki daha önce update edildiği gibi bir uyarı vermekte ve her sema update Attribute cn=MS-SMS-Site-Code already exists  yazmakta.

Tekrar semayı nasıl update edebiliriz. manuel olarak oluştursakmıaçımayan konteyner ve user group ları. Bilginiz ve ya tecrübeniz var mı bu konu hakkında.

daha önce bir sisteme bir kurulum yapılmış olabilir. ancak emib değiliz. server 2008 üzerine sccm with sp1 li kurmayaçalışıyoruz.

Teşekkurler

Gönderildi : 26/02/2009 02:36

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

SCCM kurulumuda pre-req de şema upgrade edilmemiş mi gözüküyor?

SCCM kurulduktan sonra user lar gelir.

Ayrıca şema ne aşağı çekilir ne yukarı bu da bilginiz olsun yani tek kullanımlık 🙂

yazdığım makaleyi incelediniz mi?

http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_system_center/archive/2009/02/15/windows-server-2008-uzerine-system-center-configuration-manager-2007-sp1-kurulumu-ve-yapilandirilmasi.aspx

Gönderildi : 26/02/2009 02:57

(@semko)
Estimable Member

Evet hocam shema Upgrede edilmemiş gözüküyor.

Ancak D:\ConfigurationManager2007withSP1\SMSSETUP\BIN\I386 altında EXTADSCH ı çalıştırdığımızda bize yukarıda yazdığım gibi loglar karşıma gelmekte. Kullanıcıları görememekteyim. Shemanın altında da system managment konteynır ı yok. shema yı başka nasıl update edebilrim. Ya da shema nın kesin update edildiğinden veya edilmediğinden emin olabilirim.

İlginiz için teşekkurler.

Gönderildi : 26/02/2009 15:43

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

SMSSETUP\BIN\I386 klasörü içerisinde “ConfigMgr_Ad_Schema.ldf” dosyasını düzenleyelim içerisinde birden fazla domain bilgisi olacak onu kendinize göre düzenleyip;

CMD --> D:\SMSSETUP\BIN\I386\configmgr_ad_schema.ldf dosyasını çalıştırın bakalım orada ne olacak.

Gönderildi : 26/02/2009 18:47

(@semko)
Estimable Member

Buğra hocam; configmgr_ad_schema.ldf dosyasını direk çalıştıramadık. ldifde ile domain kontroler de mi deneyelim yoksa biz mi çalıştıramadık.

Gönderildi : 26/02/2009 20:53

(@SalihERTUGRUL)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Merhaba;

Kurulum yaptığınız makinanın olay günlügünde ne tür hata veriyor sisteminiz.

bütün olay günlüğünü silip  yapmak istediğinizi yeniden yapıp aldığınız hatayı buraya kopyalarsanız sonuca  gitme konusunda yardımcı olmuş olursunuz.

salih

Gönderildi : 27/02/2009 01:38

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Buğra hocam; configmgr_ad_schema.ldf dosyasını direk çalıştıramadık. ldifde ile domain kontroler de mi deneyelim yoksa biz mi çalıştıramadık.

domain controller üzerinde çalıştırın tabi.

Gönderildi : 27/02/2009 18:15

Paylaş: