Forum

Sccm 2012 3g driver...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sccm 2012 3g driver,vb software driver sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@selahatinyldrm)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Sccm 2012 de yeni bir osd hazırlama sonrası tanıtmış oldugum cihazların(tüm driverlar yüklendikten sonra ) double driver ile alarak sisteme eklemekteyim. Fakat bazı cihazlarımda apply driver package altında olmasına rağmen 3g modem  gibi hardware olmayan software driverlar sccm image sonrası   yüklenmemektedir. Ben bu driverları task sequences altında run command line ekleyerek driver'ı unattended setup parametleri ile kuruyorum. Bu tarz sorunları çözdüğünüz bir yöntem var mı? Double driver ile alınan driverpackler image sonrası eksik kurulumlar yapmaktadır.

Bu konuda yöntemleriniz var ise yardımlarınızı rica ederiz.Çok fazla cihaz modellerim oldugu için birçok cihazların kurulum sonrasında farklı driver sorunları yaşamaktayım.

tşk

Gönderildi : 18/10/2017 13:55

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

driver catalog makalesini inceleyebilirmisiniz

https://technet.microsoft.com/en-us/library/hh301101.aspx

Gönderildi : 19/10/2017 00:39

(@selahatinyldrm)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Driver catalog makalesindeki gibi işlemleri yapıyoruz. onda bir sıkıntı yok fakat ilk mesajımda da belirttiğim üzere 3g driver , usb3.0 gibi driverlar yüklenmemektedir.en bu driverları task sequences altında run command line ekleyerek driver'ı unattended setup parametleri ile kuruyorum. Bunun başka bir çözümü varmı onu merak ediyorum.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 25/10/2017 12:00

Paylaş: