Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCSM limitleri

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@ozgur_sahin)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Google'dım ancak , bir bilgi bulamadım

SCSM'de , Requset Offerings,Service Offerings veya Templates sayısı şu kadar olmalıdır, şu limiti geçmemelidir diye bir kavram var mı acaba ? 

Yoksa bu item sayıları sunucunun perforormansıyla doğru orantılı olarak arttırılabilinir mi ?

Yada şöyle sorabilirim ;

500 SO

1500 RO 

1500 Templatenin olduğu bir SCSM kurgulanabilinir mi?

Teşekkürler

Gönderildi : 21/09/2016 18:42

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhaba,

Bu tamamen Service Manager yapısının tasarımı ile alakalı olacaktır. Aksi halde belirli miktarlar da kayıt açılabilmesi gibi limitlerin olması uygulamanın güvenilirliğinin sorgulanmasına neden olacaktır. Konsol ve bunun gibi diğer bileşenler için best practice ler bulunmakta ki anladığım kadarıyla bunları incelemişsiniz. 

Yardımcı olabileceğim başka bir konu var mıdır?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 21/09/2016 19:39

(@ozgur_sahin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey , cevabınız için teşekkür ederim

Açılan kayıt (incident veya service request) sayısının limiti olup olmadığını sormamıştım.

Sormak istediğim şuydu,

Kısaca şöyle sorayım;

SM yapısında 1500 tane request offering olması mantıklı mı ? İnternette bu konuda bir bilgi bulamadım ancak eminin bu obje sayılarının SM'in çalışma performansını etkiliyorlardır.

Gönderildi : 23/09/2016 01:25

(@m-hakancan)
Noble Member

Hımm anladım hocam. Yok bu rakam oldukça uçuk, olmaması lazım. Hepsi Published mi peki?

Gönderildi : 26/09/2016 18:40

(@ozgur_sahin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hımm anladım hocam. Yok bu rakam oldukça uçuk, olmaması lazım. Hepsi Published mi peki?

Evet hocam , hepsi published, ki bi bu kadar da template var ve ayrıca 500 kadar Service Offerings var.

Internette SCSM'ın limitleri hakkında hiç bir bilgi bulamadım, bu konuda microsoftun sitesinde bir yazı bir makale var mıdır ?

Yani bunun kesin bir sınırı vardır diye düşünüyorum. Ama işte Microsoftun tavsiye etti yapı hangi şekildedir ?

Bizdeki SM 5-6 ülke tarafından kullanılıyor , kırılımlar birbirinden ayırmak için bu şekilde kurulmuş sistem.

Gönderildi : 27/09/2016 00:28

(@m-hakancan)
Noble Member

Bu konuda bir limit yok hocam malesef. Sizin yapınız gereği planlanırken bu şekilde düşünüldü ise o kısmı ayrı tabi. Farklı diller için farklı template ler ve  offering ler mi oluşturdular acaba? Yapıyı tam bilemediğim için yorum yapamıyorum tabi. Bir de bunların tamamı eğer portal üzerinde yayında ise aranılanın bulunması da zorlaşacaktır.

Bizim yapıda portal üzerinde sadece Incident ve Service Request leri yayınlıyoruz ve toplamda hazır gelenler dahil baktığımda 69 adet Offering görüyorum. Ama bizim yapı sizin kadar büyük değil.

Planlama sırasında bir dökümantasyon hazırlanmış olsa en azından bir fikir verirdi diye düşünüyorum.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 27/09/2016 00:58

(@ozgur_sahin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Anladım Hocam , yani bir limiti yok.

Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Gönderildi : 27/09/2016 12:26

(@m-hakancan)
Noble Member