Forum

SCOM 2012 Switch so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCOM 2012 Switch sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@kerimerdalcetin)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SCOM 2012 de network device discovery ettiğimde cihazlar geliyor ancak bazıları network devices da kalıyor bazılarıda Switches da kalıyor. Yanılmıyorsam SW lerin sertifika ayarları ile ilgili bir problem. Çünkü Switches da kalanların Certification alanlarında CERTIFIED yazıyor. Network Devices da kalanlarda ise GENERIC yazıyor. SCOM un tanımadığı SWler GENERIC olanlar herhalde. Ben bu SWleri nasıl Switces a düşürebilirim. Çünkü bu bölümdeki SW lerden genel topoloji haritası çıkartılabiliniyor. Diğer türlü görünen topolojide bazı SW ler gözükmüyor.

Şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 27/05/2015 12:51

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

SCOM 2012 de network device discovery ettiğimde cihazlar geliyor ancak bazıları network devices da kalıyor bazılarıda Switches da kalıyor. Yanılmıyorsam SW lerin sertifika ayarları ile ilgili bir problem. Çünkü Switches da kalanların Certification alanlarında CERTIFIED yazıyor. Network Devices da kalanlarda ise GENERIC yazıyor. SCOM un tanımadığı SWler GENERIC olanlar herhalde. Ben bu SWleri nasıl Switces a düşürebilirim. Çünkü bu bölümdeki SW lerden genel topoloji haritası çıkartılabiliniyor. Diğer türlü görünen topolojide bazı SW ler gözükmüyor.

Şimdiden teşekkürler 

Merhaba,

http://windowsitpro.com/system-center/integrated-network-monitoring-system-center-2012-operations-manager bunu incelermisin. 

Gönderildi : 28/05/2015 13:51

(@kerimerdalcetin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

link ölmüş herhalde

Gönderildi : 28/05/2015 15:40

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

link ölmüş herhalde

ben acabiliyorum 

http://goo.gl/XAcxla

Gönderildi : 28/05/2015 15:47

(@kerimerdalcetin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Linkte sadece farklarıyla alakalı bilgile yer almakta. Benim isteğim GENERIC olanları nasıl CERTIFIED yapabilirim. Microsoft güncellemeleri ile olabilir diyorlar ama farklı bir yolu varmıdır diye merak ediyorum.

Gönderildi : 28/05/2015 17:39

Paylaş: