Forum

Sccm 2012 0x8007000...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sccm 2012 0x80070002 Hatası!!!

17 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
653 Görüntüleme
(@YilmazcanMutlu)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Başlıkta  belirttiğim( 0x80070002 )hatayı alıyorum.Sites'lardan kontrol ettiğimde hiç bir yetki sorunu yok.Test connection kısmında da herşey yolunda ancak sorun devam ediyor.Başka bir seçenek varmıdır?Bu hata tamamen sunucu tarafından mı kaynaklanıyor?İyi çalışmalar

Gönderildi : 03/07/2013 14:54

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

http://www.davudows.com/article/SCCM-2012-SP1-ile-Windows-Yueklemesi-sirasinda-0x8.html

bu ayarı kontrol edebilirmisiniz ?

Gönderildi : 03/07/2013 17:20

(@YilmazcanMutlu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

http://www.davudows.com/article/SCCM-2012-SP1-ile-Windows-Yueklemesi-sirasinda-0x8.html

bu ayarı kontrol edebilirmisiniz ?

Merhaba 

Bahsettiğiniz linkdeki ayarı kontrol ettim hiç bir sorun görünmüyor(yetki)herşey yolunda test connections da olumlu.Ancak hala hata devam ediyor. 

Gönderildi : 03/07/2013 17:45

(@davuteren)
Noble Member

log dosyasını gönderirseniz size sorunun nereden kaynaklandığına dair bilgi verebilirim

IIS üzerindeki  Anonoymus Authentication sekmesini enable mi ? onu kontrol ettiniz mi ?

Gönderildi : 03/07/2013 18:25

(@YilmazcanMutlu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam cok tesekkur ederim IIS üserinde bir değişiklik yapılmadı yaklaşık  1 hafta öncesine kadar client tarafına işletim sistemi ve program vb. kurabiliyorduk.Log'larını hiç almamıştım.Nereden alabililirm istediğiniz logları?

Gönderildi : 03/07/2013 18:44

(@davuteren)
Noble Member

işletim sistemi kuruyorken hata verdiğini düşünelim, F8 tuşuyla komut satırına geçelim burada notepad yazıyoruz ve enterlıyoruz

gelen notepad ekranında uzantıları sadece text dosyaları değil de tüm dosyalar şeklinde değiştirerek c:\smstslog dosyasının altın da smsts.log dosyasını göndermeniz yeterlidir

eğer configuration manager da kurmama gibi bir sıkıntı var ise c:\windows\ccm klasörünün içinde ccm logunu gönderebilirsiniz

Gönderildi : 03/07/2013 18:58

(@YilmazcanMutlu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tesekkur ederim kısa sürede ulaştıracagım.

Gönderildi : 03/07/2013 19:27

(@YilmazcanMutlu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Davut bey merhaba.

Dün logları almaktan ziyade biraz sil baştan ayarlar yaptım consol üstünde yeni task vs.Ancak ben test makinalarımı device larda bulamıyorum pxe .boot hatası alıyorum silmem gerekiyor ancak bulamıyorum bunun nedeni ne olabilir.

Saygılar 

Gönderildi : 04/07/2013 16:15

(@YilmazcanMutlu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Davut bey sorunu giderdim ancak dünden ziyade imaj başlayıp disk partition yaparken bu sefer 0x8004242C nolu hatayı vermeye başladı.Kusura bakmayın sürekli yeni hatalarla size soru soruyorum.İyi günler

Gönderildi : 04/07/2013 16:55

(@davuteren)
Noble Member

Davut bey merhaba.

Dün logları almaktan ziyade biraz sil baştan ayarlar yaptım consol üstünde yeni task vs.Ancak ben test makinalarımı device larda bulamıyorum pxe .boot hatası alıyorum silmem gerekiyor ancak bulamıyorum bunun nedeni ne olabilir.

Saygılar 

Administration > overview>hierarchy configuration>discovery methods kısmındaki metodlar enable olsun bunun ayarlarını yapmanız gerekiyor.

Gönderildi : 04/07/2013 17:12

(@davuteren)
Noble Member

taskı oluşturduktan sonar disk partitionları üzerinde herhangi bir değişiklik yaptınız mı ?

Gönderildi : 04/07/2013 17:14

(@YilmazcanMutlu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ewet yaptım yeni task'dan sonra.Bu arada client tarafında hatayı aldıktan sonra f8 ile notepad geliyorum ancak belirttiğiniz log klasörüne de erişemiyorum.C dizini boş malesef.

Gönderildi : 04/07/2013 17:20

(@YilmazcanMutlu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Davut bey merhaba.

Saygılar 

Administration > overview>hierarchy configuration>discovery methods kısmındaki metodlar enable olsun bunun ayarlarını yapmanız gerekiyor.

discovery methods kısmındaki herşey enable durumda. 

Gönderildi : 04/07/2013 17:42

(@YilmazcanMutlu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Davut bey merhaba

ben yokken yapılan bi durumdan sonra oluşmuş şöyle anlatayım size task sequences'lerden bir tanesi export edilmiş sorun bu andan itibaren başladı.Ben burdan sonra dahil oldum.Ben yeni bir tane task oluşturdum ancak hala sorun devam ediyor.Log alamamış olmam da sorun.

Gönderildi : 04/07/2013 18:42

(@davuteren)
Noble Member

MDT task mı kullanıyorsunuz normal task mı ? taskı yenden oluşturablirmisiniz herhangi bir yerden kopyalama yapmadan yeni bir task ve bunu deploy edebilirmşsiniz

Gönderildi : 05/07/2013 20:27

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Çözümü Davut'un blogunda belirttiği gibi oluyor. Logları görmeden çözmek zor olacak. Bu durumda yeninde oluşturmak en mantıklı. İşllkem öncesi event loglar dahi her logu silin işlmei yenınden config edin, hata ile karşılaştığınzıda logları bızımle paylaşırsanız buradan çözmeye çalışalaım. 

Gönderildi : 06/07/2013 00:00

(@Anonim)
Gönderiler: 0

sccm 2012 0x80070002 task error site network acces account da ekli durumda çözüme nasıl ulaştığınız hakkında bilgi verirseniz sevinirim. 

iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 09/12/2013 16:08

Paylaş: