Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM Hakkında

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

System Center Configuration Manager agent'ını kurduğum sunucu üzerinde Control Panel içerisinde bulunan Configuration Manager konsolunu açtığımda Site Code içerisi boş geliyor. Site Koduna kendi site kodumu girdiğimde "Automatic site code discovery was unsuccessful" hatası alıyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Gönderildi : 06/06/2013 00:52

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

DNS düzgün bir şekilde sccm yi çözümleyebiliyormu? Discovery ayarları yapılı mı discovery methods kısmındaki tüm ayarlar enable mi ? elle kurulum yapmışsanız bir süre boş kalması normal, kendisini discovery ettiğinde ayarları almaya başlıyor.

Gönderildi : 07/06/2013 13:06

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

DNS düzgün bir şekilde sccm yi çözümleyebiliyormu? Discovery ayarları yapılı mı discovery methods kısmındaki tüm ayarlar enable mi ? elle kurulum yapmışsanız bir süre boş kalması normal, kendisini discovery ettiğinde ayarları almaya başlıyor.

İşlem yaptığım sunucular birbirinden farklı vlan'larda ama DNS çözümlemesi yapabiliyorlar.Discovery kısmındaki tüm ayarlar enable durumda agent kurulumu manuel olarak yapıldı.

Gönderildi : 07/06/2013 16:48

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

firewall ı kapatıp denemişsinizdir sanırım. biraz beklemek gerekiyor. ccm.log dosyasında bir hata görüyormusunuz? boundaries ve boundary groups yapılandırması yaptınız mı acaba ?

Gönderildi : 08/06/2013 13:20

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Selam

istemci tarafinda windows ccm klasorunde clientlocation logundaki hatalari paylasabilirmisiniz

Gönderildi : 10/06/2013 17:44

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Selam

istemci tarafinda windows ccm klasorunde clientlocation logundaki hatalari paylasabilirmisiniz

Hocam Merhaba,

CAS logunda "Software Distribution Site Settings for the client are missing from WMI" (0x80004005) hatası alıyorum. ClientLocation içerisinde log dosyasında bir hata görmüyorum bu arada bir haftadır durum aynı Wmi repair ettim ama hata hala aynı durumda yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 19/06/2013 00:52

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

WMI hatalarını düzeltmek için aşağıdaki sitede bir çok yöntem bir araya toplanmıştır müsait bir zamanda bunları deneyip tekrar deneyebilirmisiniz?

http://www.mycloud-tr.com/2012/03/03/how-to-nasil-yapilir-pc-zerinde-wmi-ve-access-deny-hatalarinda-uygulanabilecek-yntemler/

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/06/2013 01:03

(@yenaltirpanci)
Gönderiler: 53
Üye

Merhabalar Group Policy ile herhangi bir site code ayarı yaptınızmı? Eğer group policy ile site code tanımı  yapmışsanız kontrol etmenizi öneririm.

iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 20/06/2013 22:50

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Omer sen log dosyasinin icindeki tekrar eden hatalari paylasirsan daha iyi olur, belki 10 larca hata vardir ama once surekli tekrar edilen hata cozulmeli.

Gönderildi : 24/06/2013 17:45

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sorun hala devam ediyor mu?

Gönderildi : 06/07/2013 00:12

Paylaş: