Forum

SCCM 2012 remote co...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM 2012 remote connection problemi

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
692 Görüntüleme
(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar; sccm 2012 sp1 li kurmuştum ve client agent i içerideki bilgisayarlara dağıtımını yapmıştım. uzak masaüstü bağlantısı vs. kurabiliyordum bir sıkıntı yoktu. daha sonra sccm ile bir çok hata aldım sp1 versiyonunda (remote la ilgili değil problemler) birde windows xp dağıtamadığımı öğrendim hal böyle olunca sp siz versiyonu kurdum ve içeriye tekrar client agent i dağıttım. site kodu aynı. client a remote bağlantı yapmak istediğimde aşağıdaki hatayı almaktayım ne yapmam gerekmekte konu hakkında fikri olan var mı?

client ayarlarını yapılandırdım oda ekte.

Gönderildi : 27/02/2013 14:11

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Davut Bey Merhabalar,

Öncelikle uzaktan bağlanmak istediğiniz sistemin SCCM 2012 tarafından Remote Control Viewer bağlantı desteğine sahip bir sistem olup olmadığını http://technet.microsoft.com/en-us/library/gg699352.aspx  adresindeki tablodan kontrol edebilirsiniz.Eğer desteklenmeyen bir sistem ise burada önerilen desteklenen bir sisteme geçiş yapmak olacaktır, tabiiki mümkün oluyorsa.

Diğer yandan clientlar üzerinde SCCM 2012 yerine SCCM 2007 agent yüklü olmadığı konusunda tekrar emin olmak açısından kontrol edip denermisiniz?

Eğer yukarıdaki case dışında bir durum varsa bağlanmaya çalıştığınız sistemle ilgili versiyon ve SP bilgilerini verebilirseniz biraz daha detaylı önerileri paylaşıyor olalım.

Mesut ALADAĞ.

Gönderildi : 28/02/2013 01:25

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba, daha önceden bu tabloyada bakmıştım. sccm yi ilk kez kurdum. 2007 agent yüklenmesi gibi bir durum söz konusu değil. sadece sccm 2012 sp1 li kurdum ilk kurduğumda sonar sp1 li versiyonda bazı sıkıntılar yaşadım fakat bu sırada client i dağıtıp bazı testler yapmıştım. uzaktan bağlanılabiliniyordu xp makinaya da windows 7 ye de. daha sonradan sccm 2012 sp1 li versiyonu kaldırarak sp si olan sürümü kurdum. şuan remote bağlanılamıyor. digger herşey normal çalışıyor componentler, site ın servisleri vs. hepsi stabil. 

windows xp sp3 lü client var birde windows 7 x86 , x64 var hiç birine bağlantı kurulamıyor.

windows server 2008 standart üzerinde sccm 2012 var

Gönderildi : 28/02/2013 13:13

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

şimdi dikkat ettiğim birşey var. sccm 2012 sp1 versiyonu ile yüklenmiş pc lerdeki clientlar ın sürümleri 5.00.78 diye devam ediyor. şuan bir pc kurulumu yaptım sürümü 5.00.771 diye devam ediyor. bundan olma ihtimali var sanırım. test ediyorum. hocam sizing de başka önerileriniz olursa yazarsanız sevinirim. iyi çalışmalar

Gönderildi : 28/02/2013 13:33

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bu problemi SCCM 2012 SP1 i yeniden yükleyerek ve sccm server in adını aynı vererek aştım. aynı problemi yaşayan arkadaşlar için kaynak olsun.

Gönderildi : 19/03/2013 18:47

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Davut hocam teşekkürler bilgi için. Bu sccm'in sp1'i gerçekten problemli gibi bende 2 haftadır SP1 upgrade sonrası sorunları ile uğraşıyorum ve senin yaptığın gibi kaldırıp sıfırdan kurmaktan başka çözüm yolu bende bulamadım açıkçası. 

Ben'de SP1 upgrade sonrası boot imajlarını bozdu ne düzeltebildim nede silip yenisini yükleyebildim.

Buradan SP1 geçişi düşüne arkadaşlara uyarım olsun iyi düşünsünler SP1 geçişi öncesi. Çok ihtiyaç yoksa Windows 2008 r2 üzerinde sp1 olmadan devam etmek en iyisi gibi düşünüyorum artık.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/03/2013 02:05

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

recep hocam bende aynı düşüncedeyim. mesela, windows server 2012 üzerinde sql 2012 ve sccm 2012 sp1 li kurdum. server kendini iletişime kapatıyor. çok garip sonra çözdüm problemi http://www.davudows.com/article/The-specified-server-cannot-perform-the-requested-.html bir türlü paylaşım klasörlerine eriştirmiyor client erişebiliyor server erişemiyor anlamadım. neyseki hallettim 🙂

Gönderildi : 20/03/2013 10:36

Paylaş: