Forum

Sunucu disk kapasit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sunucu disk kapasite,ram ve cpu kullanımı

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,032 Görüntüleme
(@cuneytergen)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Günaydınlar,

Bir servera sistem center kurulumu yaptım ( SCOM ve SCSM yok) ve deneme amaçlı olarak bir sunucuya agent deploy ettim. Ekranımda o sunucunun durumu healt olarak gözükmektedir. Ancak benim ihtiyacım olan şey ise agent yüklü makinanın disk ,ram ve cpu kullanım durumunu izlemek. Bunu nasıl yapabilirim,

teşekkürler,

cE

Gönderildi : 21/01/2013 11:53

(@yenaltirpanci)
Gönderiler: 53
Üye

Merhabalar Cüneyt Bey ,

İzlemek istediğiniz sunucu üzerine sadece agent kurulu olması yeterli değildir. Öncelikle hangi işletim sistemine sahipse izlemek istediğiniz sunucu o işletim sistemine sahip management pack yüklemesi yapmanız gerekmektedir. Birde SCOM sunucusu üzerinde

Administration -- Device Management altında bulunan Agent Managed sekmesine gelin ve agent kurulumunu gerçekleştirdiğiniz sunucu üzerinde sağ klik yaparak properties seçimini gerçekleştirin.

Açılan pencereden Security tabına geçerek "Allow this agent to act as proxy ...." işaretlemeniz gerekmektedir.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/01/2013 12:28

(@cuneytergen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkürler,

management pack'i SCOM üzerinde mi hazırlayacağım?
Benimle paylaşabileceğiniz bir management pack örneği var mı ( makale) ? 

Gönderildi : 21/01/2013 12:52

(@yenaltirpanci)
Gönderiler: 53
Üye

Management Pack için iki yol mevcut bunlardan bir tanesi

yine administration - Management Pack üzerinde sağ klik yaparak Import Management Pack seçimini yapınız ve gelen ekranda Add diyerek Add From Catalog diyerek hangi işletim sistemini monitor etmek istiyorsanız Find kısmından aratabilir ve Import edebilirsiniz.

Bir diğer yolda aşağıdaki linkte bulunan management packi download ederek yine aynı Management Pack üzerinde sağ klik Import Management Pack seçimi ardından Add diyerek "Add From Disk"  seçeneğini seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

Windows Server 2000,2003,2008,2012 Management Packleri Download Adresi

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=9296

Gönderildi : 21/01/2013 13:07

(@cuneytergen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

test edip bilgi vereceğim, teşekkürler

Gönderildi : 21/01/2013 18:54

(@cuneytergen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yardımınıza teşekkürler, admin packi import ettim
şimdi agent yüklü bir sunucun disk ,cpu ve ram durumunu nasıl izleyebilirim, teşekkürler

Gönderildi : 14/02/2013 21:15

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

windows management pack kurduktan, agent kurulumlarini da yaptiktan sonra izlemeye baslamissinizdir demektir 

Gönderildi : 12/03/2013 01:42

Paylaş: