Bildirimler
Hepsini Temizle

Şirket Bünyesindeki Sunucu Client Envanteri  

RSS
sermet gezergen
(@sermetgezergen)
Üye

Merhaba arkadaşlar. Şirket yapısında kaç tane server var kaç tane client var bunu en doğru şekilde hangi ürün ailesi ile testip edebilirim sizce?

Bu envantere bir kaç tane de şube dahil olacak tabi. En doğru yol haritası nasıl olmalı sizce, görüş ve önerilerinizi belirtirseniz sevinirim? 

Alıntı
Gönderildi : 10/01/2013 16:55
SerkanYalçın
(@SerkanYalcin)
Üye

[quote user="sermet gezergen"]

Merhaba arkadaşlar. Şirket yapısında kaç tane server var kaç tane client var bunu en doğru şekilde hangi ürün ailesi ile testip edebilirim sizce?

Bu envantere bir kaç tane de şube dahil olacak tabi. En doğru yol haritası nasıl olmalı sizce, görüş ve önerilerinizi belirtirseniz sevinirim? 

[/quote]

PRTG Network Monitor işini görür gibi düşünüyorum.Bir göz at istersen ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/01/2013 17:58
sermet gezergen
(@sermetgezergen)
Üye

System Center ailesinden bir çözüm daha kullanılabilir olacaktır bizim için.

Zaten yapıda System Center Configuration Manager yüklü. Bu detaylı envanteri çekebilmek için

yapıya bir eklenti yüklemek mi gerekli? Öğrenmeye çalıştığım bu aslında. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/01/2013 18:06
Efe Sülükçü
(@efesulukcu)
Üye

http://technet.microsoft.com/en-us/library/hh301103.aspx  adresinden faydalanabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2013 06:09
Serkan UZUNER
(@serkanuzuner)
Saygın Üye

Merhaba

envanter toplamak istediginiz istemcilere sccm agent kurmaniz yeterli, haftada 1 agent donanim bilgilerini toplar, sql db uzerine yazar ve konsol uzerinde raporlama kismindan rapor cekebilirsiniz 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/02/2013 12:51
Cuneyt Ergen
(@cuneytergen)
Üye

merhaba,

clientlara agent attım ve yukarıda belirttiğiniz ayarları yaptım. consolde dan hangi rapor üzerinden yükle proğramları görebilirim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2013 13:26
Serkan UZUNER
(@serkanuzuner)
Saygın Üye

Merhaba

Reporting altinda

"add remove" veya "software registered" gibi tabirleri aratabilirsiniz 

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2013 15:29
Paylaş: