Forum

Scom 2012 ve Sccm 2...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Scom 2012 ve Sccm 2012 hk.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@omerkorkmaz)
Gönderiler: 134
Reputable Member
Konu başlatıcı

SCOM 2012 VE SCCM 2012 ürünlerini aynı sunucuya kurabilirmiyiz?

Gönderildi : 24/11/2011 21:26

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Kurulur veya kurulmaz diye birşey okumadım,  ama her ikiside oldukça kaynak (network, ram vs.) tüketen ve  SQL kullanan programlar. Lab ortamındamı çalıştıracaksanız yoksa canlı ortamdamı? Canlı ortamda ise kaç server / pc için kullanacaksanız?

http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_system_center/archive/2011/10/09/system-center-configuration-manager-sccm-2012-n-kurulum.aspx

Gönderildi : 24/11/2011 23:37

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, kurabiliriz, ancak su anda bu urunler RC versiyondadir, RTM de sorun yasayabilirsiniz, ama ben demo yapacagim diyorsaniz, fiziksel 16 gb bir sunucuya kurmanizi oneririm.

Gönderildi : 25/11/2011 02:24

(@omerkorkmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

16 gb ram li bir sanal sunucuda kurucam.SCOM 2012 yi kurdum.SCCM 2012 yi kurucam.SCCM yi kurarken aynı sql sucunuyu göstersem problem yaşarmıyım ?

tşkler...

Gönderildi : 25/11/2011 18:49

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba;

16 gb ram li bir sanal sunucuda kurucam.SCOM 2012 yi kurdum.SCCM 2012 yi kurucam.SCCM yi kurarken aynı sql sucunuyu göstersem problem yaşarmıyım ?

tşkler...

Hayır Yaşamazsınız. 

Gönderildi : 25/11/2011 19:08

(@omerkorkmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet.Şu an iki ürünü de sorunsuz kurdum.Sorunsuz fresh olarak çalışıyorlar.Ama forumdaki sertifika olayını daha yapmadım.Sertifika import etmem gereklimidir ? Bir de client tarafına sccm agenti nasıl deploy etmeliyim ? best practice i nedir ? 10 tane şubem var.Bütün şubelere merkezden göndermek istemiyorum.Network bant genişiliğim ve trafiğim buna elverişli olmayacaktır.Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi merakla beklemekteyim.

Gönderildi : 26/11/2011 20:02

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Evet.Şu an iki ürünü de sorunsuz kurdum.Sorunsuz fresh olarak çalışıyorlar.Ama forumdaki sertifika olayını daha yapmadım.Sertifika import etmem gereklimidir ? Bir de client tarafına sccm agenti nasıl deploy etmeliyim ? best practice i nedir ? 10 tane şubem var.Bütün şubelere merkezden göndermek istemiyorum.Network bant genişiliğim ve trafiğim buna elverişli olmayacaktır.Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi merakla beklemekteyim.

Bu Konuda Uzman Olan Serkan UZUNER Hocamız Cevap Verecektir Muhakkak :))) 

Gönderildi : 27/11/2011 22:55

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, sccm 2012 de distribution point su anda http calismakta, daha guvenli bir iletisim icin sertifika yapisina gecebilirsiniz ama urunde henuz yeni oldugunuz icin tavsiye etmem, once http modunda olusacak hatalari tolere edip sonra htpps calismanizi tavsiye ederim.

Istemci dagitma tarafina gelirsek, siz bana bant genisligini, 10 subedeki istemci sayisini ve ortalama isletim sistemi versiyonlarini soylerseniz en iyi metodu paylasabilirim 

Gönderildi : 29/11/2011 12:57

Paylaş: