Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sccm Agent

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
500 Görüntüleme
(@bariscakiroglu)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Çalıştığım şirkette SCCM 2007 R2kurulu ancak bazı kullanıcı bilgisayarları (önemli miktarda XP) agent kurulu olmasına rağmen SCCM deki rolleri görmüyor. Manuel olarak servera istek göndersemde bana herhangi bir veri gönderemiyor. Kullanıcılarda firewall kapalıdır. ayrıca ccmsetup uninstall ile kaldırıp kurdum yinede aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum. Bu sorunla karşılaşan olduysa yardımcı olabilirmi?

Gönderildi : 16/12/2009 00:50

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

client tarafında denetim masası -- configuration manager properties ına girip advanced tabında ConfigMgr site code u görebiliyor , discover edebiliyor musunuz?

Gönderildi : 17/12/2009 01:26

(@bariscakiroglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet yapıyor. ancak ne kadar beklesemde herhangi aksiyon almıyor. ayrıca herhangi bir log dosyasında hatada bulamadım. kullanıcılara Push clientları push yöntemi ile yüklendi. bazı kullanıcılar bu sayı 100 e yakın hiç bir şekilde rolleri alamıyor. ayrıca makinelere manuel olarak agent ları repair işlemide uyguladım ama sonuç olumsuz.rollerin schedule larını günde 2 kez çalışmasınıda sağladım. firewall ları kapalı. clientlar serverla konusurken 80 portunu kullanıyor sanırım bu yüzden checpintten herhangi bir işlem yapmadım. sorunu çözemedim. yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 18/12/2009 00:17

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhabalar

client da ki logları buraya aktarabilirseniz bir göz atalım.

Gönderildi : 20/12/2009 08:07

(@bariscakiroglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Yaptığım analizler sonucu sorunun DB den kaynaklandığını belirledim. DB i Cluster SQL 2008 e taşıdıktan sonra sorunum çözüldü.

ilginize çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/12/2009 14:30

Paylaş: