Forum

Ortak Paylaşım Klas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ortak Paylaşım Klasörü

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
563 Görüntüleme
(@barisnergiz)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

İyi Günler Arkadaşlar;

Bizim şirkette Nas cihazı üzerinde Ortak diye bir klasör var ve yaklaşık 20 kullanıcı bu klasöere dosya kopyalıyor

ben sorum şu buraya kopyalanan yada oluşturulan klasörlerin veya dosyaların kimin tarafından oluşturulduğunu yada kopyalandığını örebilirmiyim

İlgilenen herkeze şimdiden çok teşekkür ederim

Gönderildi : 29/10/2015 14:55

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 480
Honorable Member

Aşşağıdaki makalede, Audit Object Acces kısmında sanırım aradığınız özellik mevcut.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/29/domain-ortaminin-event-viewer-ile-takip-edilmesi.aspx

Ayrıca loglarla uğraşmak istemiyorsanız, Google'a "file auditing third party" olarak arama yaptığınızda birçok detaylı uygulama çıkacaktır.

Forumda da tavsiyeleri mevcuttu fakat bulamadım. 

Kolay gelsin..

Gönderildi : 30/10/2015 01:30

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bende synology nas kullanıyorum. Burada kimin ne yaptığı noktasında log izleme var. Bence bunu nas arayüzünden kontrol etmelisiniz. Marka paylaşırsanız bakabiliriz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/11/2015 11:25

Paylaş: