Forum

HP Storageworks P20...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Storageworks P2000 G3 e erişememe

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
667 Görüntüleme
(@emrahaydogdu)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba abilerim.

Yapımdan bahsedecek olursam ;  

Mevcut yapımda bir adet HP Proliant DL 385 G7 sunucum,işletim sistemi olarak ESXI 5.0 ım ve  sunucuma bağlı bir adet HP Storageworks P2000 G3 marka storage ım var. Storage ile sunucu birbirine fiber kablolarla bağlanmış.. 

1 - Ben bu storage a erişmek istiyorum default ip sini  (10.0.0.2) networkte ki herhangi bir pc den denedim fakat başarılı olamadım.Burada çalışan arkadaşlar topluca isfita ettikleri için hiç bir bilgiyi bırakmadan gitmişler. Cihazlara ait bir IP adresi muhakkak var ama IP tarama programlarıyla denememe rağmen bir türlü ulaşamadım.Bu bilgiye nasıl ulaşabilirim ? 

2 - Storage a ait bilgilere ESXI üzerinden de ulaşabilir miyim yoksa ille de windows yüklü bir makina mı olması gerekir ? (Eğer böyle bir durum söz konusu ise cihazı kapatıp başka oda daki sunuculara bağlamam gerekecek sanırım). 

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 22/06/2014 00:22

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Zamanında buna benzer bir sıkıntı için bir yöntem bulmuştum istersen bir göz at. https://huseyinertugrul.wordpress.com/2013/06/20/hp-msa2000-storage-password-reset/

Fakat en doğru yöntem HP teknik departman ile irtibata geçerek bu işi halletmen olacaktır. 

Gönderildi : 22/06/2014 04:20

(@emrahaydogdu)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Abicim aslında ilk sorunum cihazlara erişememek. Erişebilsem sorunum kalmıcak ama şu durumda bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. 2 gündür ESXI içinden araştırdım ama bulamadım cihazların IP lerini. Bunu istememdeki amacım, sıfırdan kurulum yapacağım için şu andaki IP leri ne ise kurulum bittikten sonra da aynı IP leri vermek istemem. Gönderdiğiniz linkteki işlemi yapabilmem için ilk önce cihazlara erişebilmem lazım abi.

Alakanız için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 22/06/2014 14:42

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Konsol kablosu ile bağlantı yaptığınızda ip bilgisine ihtiyaç yok direkt olarak komut satırına ulaşabilirsiniz. 

Abicim aslında ilk sorunum cihazlara erişememek. Erişebilsem sorunum kalmıcak ama şu durumda bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. 2 gündür ESXI içinden araştırdım ama bulamadım cihazların IP lerini. Bunu istememdeki amacım, sıfırdan kurulum yapacağım için şu andaki IP leri ne ise kurulum bittikten sonra da aynı IP leri vermek istemem. Gönderdiğiniz linkteki işlemi yapabilmem için ilk önce cihazlara erişebilmem lazım abi.

Alakanız için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 02/07/2014 04:19

Paylaş: