Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

IOPS

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

roaming profil yapıp kullanıcıları storage uzerinde konumlandırmak istiyorum. Storage tarafındaki iops olayını bir turlu anlayamadım. Diyelim toplam roaming profil oluşturulmuş bir yapıda kullanıcıların verisi toplam 5 gb bunlar ilk acılışta ne kadar iops ihtiyac duyar storage tarafında biz nadıl bir storage secmeliyiz bu iş nasıl hesaplanıyor . Bunu biraz anlatabilirmisiniz

Gönderildi : 19/05/2014 20:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bunu tahmini söylemek çok zor, ancak bunu kullanıcı bilgisayarına veya bir kaç kullanıcıyı bir file server' a yönlendirerek kuracağınız bir IOPS meter programları ile anlık görebilir ve bunu kullanıcı sayısı ile çarparsınız.

Bunun üstüne büyüme, yoğunluk vb gibi %40 eklerseniz sorunsuz bu işi çözersiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/05/2014 02:59

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

roaming profil yapıp kullanıcıları storage uzerinde konumlandırmak istiyorum. Storage tarafındaki iops olayını bir turlu anlayamadım. Diyelim toplam roaming profil oluşturulmuş bir yapıda kullanıcıların verisi toplam 5 gb bunlar ilk acılışta ne kadar iops ihtiyac duyar storage tarafında biz nadıl bir storage secmeliyiz bu iş nasıl hesaplanıyor . Bunu biraz anlatabilirmisiniz

IOPS değeri anlık input output değeridir, bunu hesaplamak orantı işidir ve ortalama örnekler ile karşılaştırma yolu ile yapılır. Yani sabit bir değer bulamazsınız szinkine en yakın networkün değerini bulup yüzde oranı ile hesaplayacaksınız. Bu değer kullanıcının dosya adedi boyutları türü klasör yapısı ile alakalı olsada sorun diskten ne kadar istekte bulunduğudur. Internetten örnek IOPS değerleri bulmaya çalışın technet üzerinde güzel örnekler vardı bir aralar.

Gönderildi : 21/05/2014 12:13

Paylaş: