Forum

Synology DS213 de k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Synology DS213 de kullanılacak HDD

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
909 Görüntüleme
(@mecitalas)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Synology DS213  (+ veya j değil)  almak istiyorum fakat özelliklerinde SATA2 desteği oldugu yazıyor. İçine 4 TB lık disk takmak istiyorum. SATA2 olarak 4TB disk bulmak çok zor .Sanırım enson 3 TB vardı? Aşağıdaki diskleri kullansam sorun olurmu? Uyumsuzluk yaşayan veya kullanan  varmı?

SEAGATE 3.5-- 4TB 5900 RPM SATA 3 64MB

WD Red 4TB NAS Sata 6Gb/s 3,5'' Sabit Disk (WD40EFRX)

WD AV-GP 4TB Sata III 6Gbit/s 3,5" Sabit Disk (WD40EURX)

WD Green 4TB SATA 6 Gb/s 3,5'' Sabit Disk (WD40EZRX)

DS213
Özellikler

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için uygun maliyetli 2 adet
SATA Yuvalı

NAS Sunucusu. 2.0Ghz CPU, DDR
3 512MB RAM, 2 adet Internal 3,5" SATAII
HDD Yuvası, 1 adet USB 2.0, 2 Adet USB 3.0, 1 Adet SD Card
Yuvası,

Maksimum 8 adet IP Kamera Desteği, 1 adet Gigabit Ethernet,
FTP,

Kriptolanmış Ağ Yedekleme, EXT3-4 desteği, Harici Disk için
FAT, NTFS

desteği, maksimum
2048 adet kullanıcı ve 256 adet kullanıcı grubu
tanımı,
256 adet
paylaşım klasörü,
128 adet
aynı anda bağlantı desteği,

maksimum 2 adet yazıcı paylaşım desteği. Türkçe kolay web
arayüzü.

Windows ADS ve DataReplicator desteği. Domain kullanıcıları
Samba/AFP/FTP ile girebilir. JBOD, Raid 0/1 desteği.

Gönderildi : 18/03/2014 18:01

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Ürünlerin hem satışı hem de desteğini veren bir firma olarak çok net söyleyebilirim. Kesinlikle çalışır.

Gönderildi : 18/03/2014 18:08

(@mecitalas)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ürünlerin hem satışı hem de desteğini veren bir firma olarak çok net söyleyebilirim. Kesinlikle çalışır.

Bugun sabah yetkililerden bir tanesi ile yazıstım ve bana Sata 2 harici çalışmayacaktır şeklinde cevap gelince sizlere sormak istedim.

Cihazın anakart ve yazılımı konusunda pek fikrim olmadığı için bosa almak istemedim.

Teşekkür ederim Rafet bey

Gönderildi : 18/03/2014 18:28

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba Mecit Bey,

Ben garanti ediyorum çalışacağını sanırım bu kadar emin garanti veren biri varken düşünmeye gerek yok 🙂

Gönderildi : 24/03/2014 21:15

(@mecitalas)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mecit Bey,

Ben garanti ediyorum çalışacağını sanırım bu kadar emin garanti veren biri varken düşünmeye gerek yok 🙂

Rafet bey merhaba

Seagate 4 TB  5900 RPM hdd aldım yanında.

Malesef web arayuzune girmeye çalıştığımda network hatası verdi , Asistant yazılımı ile açtığımda  bulunamıyor dedi.

HDD oalarak standart 250 gb  lık disk taktım açıldı.

Şimdi DSM nin son versiyonunu indiriyorum. Bu şekilde deniyicem 4TB lık diski.

Selamlar. 

Gönderildi : 12/04/2014 20:27

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Bugun sabah yetkililerden bir tanesi ile yazıstım ve bana Sata 2 harici çalışmayacaktır şeklinde cevap gelince sizlere sormak istedim.

Cihazın anakart ve yazılımı konusunda pek fikrim olmadığı için bosa almak istemedim.

Hangi yetkili bu ?

Gönderildi : 14/04/2014 01:53

(@mecitalas)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hangi yetkili bu ?

Merhaba

Yazısma bu sekilde.

Simet ile yazısmıştım. İsimde var ama yazmak istemedim. 

Bu arada DSM 5.0-4458 ile de denedim. Olmadı yine.

HDD den supheleniyorum artık. Bugun hdd yi  test edeceğim farklı bir ortamda.

Tarih 18/03/2014
Mesaj Merhabalar, disk başına 4 tb max 8 tb kapasite desteği var. sizin de dediğiniz gibi sata2 desteği var. özel olarak şu marka ve model olması gerekmektedir diye bir şart yok fakat sata2 olmasına dikkatedin cihaz diğeribi desteklemiyor çünkü. kolay gelsin, iyi çalışmalar...

Gönderildi : 14/04/2014 12:26

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

yazan arkadaşın adını bana özelden gönderebilir misiniz lütfen.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/04/2014 13:47

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba Mecit Bey,

Rafet bey merhaba

Malesef web arayuzune girmeye çalıştığımda network hatası verdi , Asistant yazılımı ile açtığımda  bulunamıyor dedi.

Selamlar. 

Merhaba,

NAS cihazlar özellikle disk tercih etmez. Üretici şunu der "Benim test edip onayladığım diskleri kullanırsanız sorun yaşamazsınız."  Aynı model ve aynı marka diski bizzat ben test ettim hiç sorun yok.

Çalıştıramamanız çok anormal en anormal tarafı ise cihaza asistan yardımı ile ulaşamamanız. Bir terslik var ama farklı bir noktada.

Gönderildi : 15/04/2014 17:27

(@mecitalas)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mecit Bey,

Rafet bey merhaba

Selamlar. 

Merhaba,

NAS cihazlar özellikle disk tercih etmez. Üretici şunu der "Benim test edip onayladığım diskleri kullanırsanız sorun yaşamazsınız."  Aynı model ve aynı marka diski bizzat ben test ettim hiç sorun yok.

Çalıştıramamanız çok anormal en anormal tarafı ise cihaza asistan yardımı ile ulaşamamanız. Bir terslik var ama farklı bir noktada.

Merhaba

HDD yi PC lerde denedim ve  arızalı çıktı.PC lerde diski gormuyor.

Sanırım diski tam olarak göremediği için asistan yazılımı da  not respondig e düşüyor ve network hatası gibi bir uyarı çıkarıyor.

Değişim sonrası yine bilgi veririm. 

Gönderildi : 15/04/2014 20:11

(@mecitalas)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mecit Bey,

Rafet bey merhaba

Selamlar. 

Merhaba,

Merhaba

HDD yi PC lerde denedim ve  arızalı çıktı.PC lerde diski gormuyor.

Sanırım diski tam olarak göremediği için asistan yazılımı da  not respondig e düşüyor ve network hatası gibi bir uyarı çıkarıyor.

Değişim sonrası yine bilgi veririm. 

Gunaydın.

Problem disk değişimi sonrası duzeldi. Sıfır diskin arızalı çıkmasıda cok sık rastlanan bir durum değildir ama yinede sizi burda mesgul etmeme sebep oldu.

Teşekkür ederim ilginiz için 

Gönderildi : 28/04/2014 12:02

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Geri bildirim için teşekkür ederiz. Probleminizi paylaşmanız bizim için daha önemli çünkü başkaları için referans olacaktır.

Gönderildi : 28/04/2014 19:03

Paylaş: