Forum

ISCSI yada SAS HBA ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ISCSI yada SAS HBA tercihi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
513 Görüntüleme
(@AhmetGermenli)
Gönderiler: 179
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam arkdaşlar http://www.cozumpark.com/forums/thread/414449.aspx  şurda HYPER-V Cluster ile alaklı bir sorum vardı sağolsun Rıza hocam cevapladı. şimdi 2. aşamada şurda takıldım, yardımlarınızı bekliyorum.

Şirketimizde 2  server var HP DL 380 Gen 8 ve  DELL PowerEdge R515 2U . ayrıca HP DL180 var .üzeride 8*600 sas disk var. Ben HP DL180i storage olarak konfigure etmek isyorum ama FC HBA lar pahalı iSCSI nin performansı ?. SAS HBA ların fiyatları daha makul seviyelerde.LSI ve ADAPTECH olabilir.  Alacağım SAS HBA lerininin bağlantısı FC HBA lar gibi mi yapmam gerekiyor  3 makinaya da 1'er tane  SAS HBA takıp kablorınını Storage üzerinde sonlandırmalı, Bu bağlantıdan sonra Storagein disklerini özel bir yazılımlamı Sunuculara Attach edeceğim orasını bilmiyorum. (iSCSI target gibi)

Gönderildi : 23/01/2014 20:09

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Bu noktada yapılacak en iyi yöntem freenas işletimi sistemi ile sunucunuzu kurarak iscsi target oluşturmak olacaktır. Sunucu üzerindeki ethernet kartlarını da team olarak çalıştırarak bant genişliği probleminizi de çözersiniz.

Gönderildi : 24/01/2014 20:32

Paylaş: