Veeam için HP ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Veeam için HP Storage Ünitesi  

  RSS
Mustafa KURU
(@MustafaKURU)
Üye

Merhaba değerli arkadaşlar herşeyde karar kıldım donanım bilgisi HP ProLiant DL 380p Gen8. 12 CPUs x 1.1995 GHz, 4 adet 10k 300 GB  sas disk  2 adet raid 1 yapısı kurulacak son olarak 64 GB ram ve bu donanıma   VmWare ESX I ve üzerine 5 ile 7 sanal makine kuracağım ve yedeklemek için Veeam backup yazılımını tercih edeceğim yalnız Veeam yedekleme teknolojisi olarak HP'yi desteklediğinden HP nin hangi yedekleme ünitesini tercih etmeliyim aslında Veeam'de Backup Repositories default ayarını HP ünitesinin yolunu göstereceğim bunun akabininde de günlük olarak değişiklik ve haftalık 3 günlükte vmware yedeklerini alacağım tahmini boyut 4 ile 6 TB öngörüyorum tabi ilerisini de düşünerek haraket etmem gerek eleastik ve yatırım yapmaya münasip bir yapı olmalı değerli öneri ve göürşlerinizi bekliyorum bütün ekip arkadaşlarıma teşekkürler.

Sistemimde QNAP TurboNAS TS-212 mevcut yapısı 2 disk raid 1 yapısıdır network üzerinde ac üyesi kullanıcılar için basit dosya ve izinler vasıtasıyla klasör paylaşım ve yedekleme için kullanıyorum ama farklı bir fikirle değişik bir atraksyon içinde kullanabilirim.

Alıntı
Gönderildi : 11/12/2013 15:44
Ferit OSOYDAN
(@feritosoydan)
Üye

Merhaba Veeam için illa Hp kullanmanıza gerek yok bence kendinizi HP ile sınırlandırmayın. alacağınız bir storage üzerine yedekleme yapabilirsiniz. ayrıca isterseniz direk Qnap storage üzerinede aldırabilirsiniz. birden fazla Qnap varsa elinizde onların arasında da replication yaparak yedeğinizi çoğaltabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2013 16:14
Mustafa KURU
(@MustafaKURU)
Üye

Merhaba Ferit Bey cevabınız için teşekkürler peki QNAP üzerine nasıl yapıyoruz bir fikir verirmisiniz ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2013 16:31
Mustafa KURU
(@MustafaKURU)
Üye

Evet olabilitesini söylediğinizden sonra Veeam backup infrastruucture - Type'de Shared Folder sekmesinden direk qnap'a yedekler alınabiliyormuş böylelikle yedekleme ünitesi olarak bir qnap daha alarak ve ikili arasında senkorizasyonla beraber işimi göreceğini düşünüyorum teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2013 17:10
Paylaş: