Forum

Brightstor Acserve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Brightstor Acserve Türkçe Karakter Problemi

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@KenanSezgen)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Server 2003 üzerinde Brightstor R11.1 kullanıyorum. Tape ünitesine Lotus Domino serverden kullanıcıların yedeklerini almak istediğimde 'Ş' karakteri olan dosyaları (şkenan.nsf)  yedekleyemediğini söylüyor.Veritabanlarını açamadığını söylüyor.

Bu sorunu nasıl düzeltebilirim.

İyi çalışmalar 

Gönderildi : 29/07/2011 12:28

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Öncelikle türkçe karakterler ile sistem daha önce çalışıyormuydu? yoksa yeni mi olmaya başladı. Eğer yeni başladı ise daha önce türkçe karakter kullanıyormuydunuz?

Bu soruların cevaplarına göre yedekleme yazılımına ait güncel fix paketlerine bakmanızı önerebilirim. 

Ayrıca backup yazılımının bulunduğu işletim sistemi ve sql bilgilerini de verirseniz daha iyi olacaktır.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 29/07/2011 14:43

(@KenanSezgen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Teşekkür ederim. Önceden böyle bir sorun yoktu şöyleki yedeklemeyi (notes kullanıcılarının bulunduğu disk)toplu olarak yapıyorduk. şimdi tek tek lotus notes kullanıcılarını seçip öyle yedekleme yapıyoruz. Yedeklemeyi bitiriyor fakat Ş harfi olanların yedeklerini alamadığını söylüyor.

Backup yazılımı server 2003'de

Sql 2008 kullanıyoruz.Fakat aldığımız yedek sql yedeği değil lotus notes yedeği. 

Gönderildi : 29/07/2011 17:26

(@mustafakilic)
Prominent Member

Sql derken arcserve'ın db sinin tutulduğu sql i sormuştum. birde işletim sistemi ve sql hangi dillerde kurulum yapılmış durumda

Gönderildi : 29/07/2011 18:20

(@KenanSezgen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Sql ve server kurulumları İngilizce , Bölge ve dil seçeneklerinde herşey Türkçe

Gönderildi : 29/07/2011 18:37

(@mustafakilic)
Prominent Member

Daha önce başıma gelmişti. Eğer aynı sorun ise, bölge ve dil seçenekleri US olması gerekiyor. Kurulum aşamasında eğer böyle kuruldu ise yeniden kurulum gerektirebilir.

Gönderildi : 29/07/2011 20:00

(@KenanSezgen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Çok teşekkür ederim.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 29/07/2011 20:18

(@mustafakilic)
Prominent Member

Her zaman, bir faydamız olduysa ne mutlu bize.

Gönderildi : 31/07/2011 02:44

Paylaş: