Forum

Harddisk Kurtarma H...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Harddisk Kurtarma Hakkında!

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
562 Görüntüleme
Erdem DEGIRMENCI
(@erdemdegirmenci)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar,

İçerisinde önemli şirket bilgilerini barındıran göçmüş bir harddiskim var. Disk okuma hatası ile makinayı açmıyordu. Controllerında hata olabilir düşüncesi ile elimde bulunan aynı marka ve modelli harddisklerin controllerlarını takıp denedim fakat yine sonuç alamadım.

Diski primary yapıp XP CD 'sinden boot edip baktım, disk boyutunu 80GB olarak görüyor. C: ve D: şeklinde ikiye ayrıldığını da görüyor. Dos tan klasörleri listelemek istediğimde C: de hata verirken benim için önemli olan D: diskinde listeleme yapıyor fakat klasörlere girmek istediğimde erişim hatası alıyorum.

Sağlam bir XP makinada 2. disk olarak takıp chkdsk /r denedim ama onarılamaz bölümlerin olduğu cevabını aldım.

Aynı makinada windows altından görebilecek miyim diye açtığımda C: hiç açılmazken D: de önemli dosyalarımın bulunduğu klasöre ulaşabildim. Hatta içerisinden 5 ve 10mb lık 2-3 DB dosyasını çekebildim fakat 50mb lık DB leri çekemedim kopyalama sırasında hata verdi.

Şuan Active Partition Recovery ile Super Scan yaptırıyorum D: partition 'ına.

O DB dosyalarını kurtarmalıyım.

Bana önerebileceğiniz tecrübe ettiğiniz başka bir disk/veri kurtarma yazılımı var mı?

Gönderildi : 07/06/2011 17:34

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Selam  Hocam Benımde bi zamanlar aynı Sorunla Karsılaştıgım  Oldu Bende aynı  modelde controller  kartı taktım  ve  Hiren's boot  programı ile bilgilerimi   kurtardım. hiren's boot 10.3 olacak ingilizcenız varsa  programı cok rahatlıkla  kulanırsınız  ornek  aşagıdakı linke bakabilirsiniz.. 

http://forum.shiftdelete.net/yazilim-tavsiyeleri/142780-hirens-bootcd-10-3-guncellendi.html

guncellenmıs  şekilde indire  bilirsiniz..  

SaygıLarımLa.  

Gönderildi : 07/06/2011 22:49

Erdem DEGIRMENCI
(@erdemdegirmenci)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler hemen indirip deniyorum

Gönderildi : 08/06/2011 19:36

(@gokhanakmercan)
Gönderiler: 132
Estimable Member

Sadece Db dosyalarını kurtarmaya yarayan işe yarar bir program ismi vereyim onu bir deneyin faydalı olacağı düşünüyorum....

Prog ismi: EasyDataRecovery

Gönderildi : 08/06/2011 19:43

Paylaş: