Forum

SQL Server Agent 20...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server Agent 2016 Servis Başlamıyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
9,747 Görüntüleme
(@ahmetyuruk)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Win10 kullanıyorum. Dün itibari ile ağır bir güncelleme geldi ve sonrasında olanlar oldu. İlk önce SQL Hizmeti çalışmadı. SQL Servis Paketini yükleyerek sorunu düzelttim ama bu seferde SQL Agent bir türlü start olmuyor.

Servisler'den oturum açma ile ilgili her türlü kullanıcıyı denedim fakat olmadı. 

Verdiği hata şu şekilde;

Ne yapabilirim, yardımcı olabilir misiniz ?

Hata

Hata2

Unable to start service SQLSERVERAGENT on server POSEIDON. (mscorlib)

------------------------------
Program Location:

Server stack trace:
konum: Microsoft.SqlServer.Management.UI.VSIntegration.ObjectExplorer.Service.Start()
konum: System.Runtime.Remoting.Messaging.StackBuilderSink._PrivateProcessMessage(IntPtr md, Object[] args, Object server, Object[]& outArgs)
konum: System.Runtime.Remoting.Messaging.StackBuilderSink.AsyncProcessMessage(IMessage msg, IMessageSink replySink)

Exception rethrown at [0]:
konum: System.Runtime.Remoting.Proxies.RealProxy.EndInvokeHelper(Message reqMsg, Boolean bProxyCase)
konum: System.Runtime.Remoting.Proxies.RemotingProxy.Invoke(Object NotUsed, MessageData& msgData)
konum: Microsoft.SqlServer.Management.UI.VSIntegration.ObjectExplorer.ServiceActionHandler.EndInvoke(IAsyncResult result)
konum: Microsoft.SqlServer.Management.UI.VSIntegration.ObjectExplorer.ServiceControlProgress.ActionCompletedHandler(IAsyncResult result)

===================================

Service Request Timeout (ObjectExplorer)

------------------------------
Program Location:

konum: Microsoft.SqlServer.Management.UI.VSIntegration.ObjectExplorer.Service.CheckServiceActionReturnValueSuccess(UInt32 returnValue)
konum: Microsoft.SqlServer.Management.UI.VSIntegration.ObjectExplorer.Service.Start()

Gönderildi : 01/02/2018 15:14

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Bu tarz sorunlar genellikle kullanıcı hesapları ile alakalı oluyor ancak siz her türlü kullanıcı ayarlarını denemişsiniz internette araştırdığım kadarıyla aşağıdaki linkte bazı adımlar mevcut bunları deneyebilirsiniz bu işlemlerle başlamadan önce muhkkak sql backup almayı unutmayın.

https://support.threattracksecurity.com/support/solutions/articles/1000071019-error-1053-the-service-did-not-respond-in-a-timely-fashion-when-attempting-to-start-stop-or-pause

Gönderildi : 01/02/2018 17:18

(@ahmetyuruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu tarz sorunlar genellikle kullanıcı hesapları ile alakalı oluyor ancak siz her türlü kullanıcı ayarlarını denemişsiniz internette araştırdığım kadarıyla aşağıdaki linkte bazı adımlar mevcut bunları deneyebilirsiniz bu işlemlerle başlamadan önce muhkkak sql backup almayı unutmayın.

https://support.threattracksecurity.com/support/solutions/articles/1000071019-error-1053-the-service-did-not-respond-in-a-timely-fashion-when-attempting-to-start-stop-or-pause

Merhaba;

Verdiğiniz linkte bahsedilen işlemleri zaten denemiştim. Regedit ayarlarında yeni bir dword değeri oluşturulmasından bahsediyor. 

SQL Agent, Reporting Services sunucumla bağlantılı olduğu için servisin çalışması gerekiyor. Şu anda SQL 2016'yı yeniden modify ediyorum. Bakalım düzelecek mi ? Burdan bildiririm. 

Gönderildi : 01/02/2018 17:42

(@ahmetyuruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sorun düzeldi.

Bir çok makale ve dökümandaki çözümleri denememe rağmen işe yaramadı. En son SQL Setup Repair yaptım ve sorun çok şükür düzeldi. 

Teşekkürler..

Gönderildi : 01/02/2018 18:26

Paylaş: