Forum

Data içindeki ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Data içindeki verilerin bir kısmını kopyalamak

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,402 Görüntüleme
(@isaYILDIRIM)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

2016 ve 009 adında iki veritabanımız var bu iki veri tabanlarının tablo ve kolonları aşağıdaki gibi aynıdır ve bunlar birbirlerinin kopyasıdır.
2016 veritabanında bulununan HESAP tablosundaki TİP kolonunun içinde 1 ve 2 olarak sınıflandırılmış verilerden "1" olan verileri 009 veritabanında aynı HESAP tablosunda TİP kolonuna kopyalamak istiyoruz.

Gönderildi : 11/03/2017 17:54

(@AhmetKoseoglu)
Gönderiler: 108
Estimable Member

2016 ve 009 adında iki veritabanımız var bu iki veri tabanlarının tablo ve kolonları aşağıdaki gibi aynıdır ve bunlar birbirlerinin kopyasıdır.
2016 veritabanında bulununan HESAP tablosundaki TİP kolonunun içinde 1 ve 2 olarak sınıflandırılmış verilerden "1" olan verileri 009 veritabanında aynı HESAP tablosunda TİP kolonuna kopyalamak istiyoruz.

sql komutları ile çok haşır neşir değilsiniz sanırım excel ile bu isteklerinizi yapabilirsiniz kopyalamak istediğiniz ve kopyalayacağınız tabloları copy paste ile excele alın istediğiniz kolonları birbirine aktardıktan sonra excelden tekrar kopyalayın. 

değişecek tabloya sağ tıklayıp edit with 200 yazısına tıklayın sonra yukardan database engine query butonuna tıklayın orda çıkan 200 değerini 1000 yapın sonra execute butonuna tıklatın. Sizin önünüze 205 adet sonuç gelecek. Sonra o sonuçları silin yerine sağ tıklayıp excelden aldığınız sonuçları yapıştırın. 

Not: yedekli çalışın lütfen dikkatli olunmazsa veri kaybı yaşayabilirsiniz.

Gönderildi : 13/03/2017 02:25

(@isaYILDIRIM)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler bilgilendirme için bende edit 200 rows kısmından hallettim dogrudan işime yarayan satırları kopyala yapıştır yaparak aldım, işimi gördüm sonuç itibariyle, ama bunu yapabilen sorgu cümlesini merak ettim aslında ...

Gönderildi : 13/03/2017 22:06

Paylaş: