Forum

Alan Eşleştirme

Bildirimler
Hepsini Temizle

Alan Eşleştirme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
554 Görüntüleme
(@AyseKesfin)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Birden fazla tablo üzerinden sorgulama yaptığımızda iki tablodaki özellikle birden fazla foreign key varsa bu durumda hangi alanlara eşit mi diye bakılmalıdır?

Gönderildi : 09/09/2016 22:39

(@AyseKesfin)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Evet foreing keylere bakılabilir, tablolar arası bağlantıyı kolayca tespit etmek için redgate in dependency tracker programı kullanılabilir

Ben herhangi bir programla yapmayı kastetmemiştim . Ayrıca, başlığı yanlış yazmış olabilirim . Sorum şu, birden fazla tablodan veri çekerken sonuçta bir eşitleme yapılır belli alanlar arasında. Birden fazla foreign key varsa nasıl karar veririm ?

Gönderildi : 16/09/2016 14:08

(@TayfunKOC)
Gönderiler: 169
Reputable Member

Merhaba

Evet foreing keylere bakılabilir, tablolar arası bağlantıyı kolayca tespit etmek için redgate in dependency tracker programı kullanılabilir

Ben herhangi bir programla yapmayı kastetmemiştim . Ayrıca, başlığı yanlış yazmış olabilirim . Sorum şu, birden fazla tablodan veri çekerken sonuçta bir eşitleme yapılır belli alanlar arasında. Birden fazla foreign key varsa nasıl karar veririm ?

Selamlar,

Joinlediğinde tablo ile bağlantı yapılmış foregin key ile eşleştirebilirsin.aynı alan diğer tablodaki 2 farklı alan da fk yapılmış ise zaten ikisinden birini kullanabilirsin demektedir.Sonuç olarak oradaki değer yine joinlediğinde tablodaki kayda karşılık gelecektir.

Gönderildi : 13/01/2017 16:59

Paylaş: