Forum

Side to side upgrad...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Side to side upgrade işlemi farklı edition

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
524 Görüntüleme
(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 480
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selamlar ,

Şu anda kullandığım sql sürümü 2012 enterprise. Elimde ki lisans standart olduğu için downgrade yapamıyorum.

Downgrade yapmak için sql master db ve diğer tüm dblerin yedeğini alıp yeniden kurulumla 2012 standart çalıştırdığımda, eski dblerin hepsini kopyaladığımda sıkıntı yaşamıyorum fakat,

2012 enterprise sürümünde aldığım db dosyalarını (master dahil), temiz kurulumla 2016 sql standart kurup db dosyalarını atsam sıkıntı yaşarmıyım ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 12/08/2016 15:53

(@hakankaplanoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim.

Evet database sayım fazla birde jobları ve userları yeniden oluşturmak istemediğim için master database kopyalamak istiyorum. Sıkıntı yaratır mı ?

Gönderildi : 12/08/2016 16:21

(@hakankaplanoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Peki, sql sürümlerim aynı sadece edition değiştirmek için remove edip tekrar kuruldu diyelim. Copy/paste yöntemiyle databaseleri taşıdığım zaman sorunsuz çalışmakta. İleride bir sorun yaşarmıyım ?

Gönderildi : 12/08/2016 16:43

(@EmreOgreten)
Gönderiler: 13
Active Member

Merhaba,

@Yavuz Bey , 

2012 Enterprise dan 2016 Standart Edtion a geçiş ( inhouse upgrade ) not supported durumda .

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms143393.aspx

Hakan Bey,

Temiz kurulum en sağlıklısı oluyor her zaman. Benzer çalışmayı ben de Sqlserver 2008 R2 Enterprise dan , 2014 Standart Edition a master database leri restore ederek taşıma çalışmam olmuşdu. Oldukça fazla hata alıyor ve bazı hatalar saç , baş yolduruyor. 

Bu sebeple temiz kurulum, ve loginlerin ve job ların scriptleri ile taşıman kat ve kat sağlıklı olacaktır. Uğraştırır , ama en temiz yolu bu olduğunu düşünüyorum. 

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 16/08/2016 02:30

Paylaş: