Forum

Sql server 2012 STD

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql server 2012 STD

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@haydarcankilic)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Yeni başlamış olduğum bir firmaya;  hp dl160  xeon e5 işlemci gen9   8 GB server alınmış durumda. 

Ve 18 adet de thinclient (technopc)    

İstenenler,    Sql server 2012 stn (lisanslı)  kurularak,  kullanıcıların  sadece  IIS üzerinden 80 portu ile, smart client dedikleri yöntemi kullanarak

bilgisayarlarında uygulamayı çalıştırdıkları anda local olarak web hizmetinde açılması ve veritabanını çekmeleri.

Bunun için server 2012 R2 kurdum ve domain ayarlarını yaparak clientları domaine aldım.    Güvenlik tarafında da hastaneden ayrı bir yapı olması için araya bir UTM firewall cyberoam koymayı düşünüyorum. Ya da hastanenin cihazı varsa onu kullanacağız.

Takıldığım tek konu IIS kurdukdan sonra sql de hangi servisi nasıl yönlendireceğim kullanıcıların web den erişmesi için (localde)

Bir de fiziksel server üzerinde 2 det 1 TB disk var.  Raid 1 yapılmış  C 939 GB gözüküyor.   Bu diski 2 ye bölüp (C,D) diye ayırıp sql i d ye mi yükleyim ? Raid yapısını etkiler mi ?    Ya da tek disk olarak kalsın mı ?

Yedekleme ünitesi olarak da netgear marka bir nas sunucu var.   

Yardımlarını için çok teşekkür ederim.

MCSE/MCSA

Gönderildi : 29/02/2016 16:28

(@haydarcankilic)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Oncelikle ilginiz icin cok tesekkur ederim.

Suan tek bir sunucu var ve hic bir sanallastirmayi desteklemeyecek kapasitede.   8gb ram xeon5 gen 9 dl 160  

2 adet 1 tb disk kullanarak raid 1 yapmislar.  Suan C nin kapasitesi 930 gb.   Bu raid li disk i computer mngmt dan bolerek  D diye ikiye ayirmam bir sorun olur mu ?  Ya da herseyi c ye kurarak mi devam edeyim ?   Raid yapisi bolersem bozulur mu ?

Firewall uzerinden sql portuna inbound outbound olmak uzere 2 taraftan da private tarafinda izin verecegim degil mi  ?

Ya da ornek olarak cyberoam firewall kullanirsam  o porta izin verecegim lan to lan kural yazarak?

Gönderildi : 01/03/2016 13:35

Paylaş: