Forum

Sql Failover yapıya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Failover yapıya vpn bağlantısı

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@seckinayan)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Uzak serverlar üzerinde oluşturmuş olduğum bir failover cluster yapı ve bu yapıda iki node üzerinde koşan sql serverım mevcut. yapı çalışıyor her hangi bir sıkıntı yok yapmış olduğum testlerden. ancak şöyle bir sorunla karşılaştım. Kullanmış olduğum vpn (Hamachi) programı aracılığı ile başka bir lokasyondan  database me ulaşmak istiyorum. ancak sanal ip den node a ulaşmama rağmen sql database e ulaşamıyorum. bunun için sql configure üzerinden hamachinin virtual ethernet kartnı enable yapıp 1433 portunu açtım. sa kullanıcısı sql için açık ancak hala hata alıyorum. yardımcı olacak olursa veya bu sorunu yaşamış birisinin tecrubelerine çok seveneceğim.

Şimdiden teşekküler. 

Gönderildi : 17/02/2015 16:40

(@seckinayan)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Aslında bır kac farklı hata alıyorum. Farklı denemelerde 25 ve 26 hata kodlarını aldım en cok. Daha sonra baglantı turunu named pipes yaptıgımda ise kullanıcı adı hatası aldım ki farklı kullanıcı ve yetkilendirmeleri tekrar tekrar yapmama ragmen sonuç alamadım. Anlamadıgım sorun sql ayarlarından mı yoksa cluster failover yapısından mı kaynaklandıgı. dıger yonlerden sıstem duzgun çalışıyor bu sebepten gercekci cozum bulmadan sureklı servıslerı restart etmek ıstemıyorum. bu konuda fıkırlerınız cok isime yarayacaktır.

şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 19/02/2015 05:59

Paylaş: